Noncast 008 - היפוכונדריה לגיל הרך

מיליארד הרשמות לפודקאסטים בחנות אייטיונס של אפל, הכרומקאסט והנקסוס 7 החדשים, אבטחה והאקרים, תוצאות פיננסיות רבעוניות, גיבויי טיים משין, חדשות פלוס, אפליקציית מיטאפ וגם המלצות על פודקאסטים.

תכנית 008 של הנונקאסט, תכנית הטכנולוגיה של Geekster.co.il גיקסטר, עם ניר חורש ועומר ניניו, הוקלט במוצאי שבת, 27.7.13.

להאזנה ישירה לפרק דרך אתר התוכנית

להרשמה דרך אתר התכנית

להרשמה דרך אייטיונס (לא לשכוח לדרג…. 5 כוכבים כמובן)

להרשמה דרך אייקאסט

עמוד התכנית באייקאסט, שם ניתן לדרג ולהגיב.

ניתן להעיר ולהגיב באתר התכנית, לכל פרק יש איזור תגובות.

ניתן גם לשלוח אימייל לכתובת החדשה שלנו: noncast@geekster.co.il


רשימת הפרקים:

 

2. 00:01:36

1,000,000,000  הרשמות לפודקאסטים - תודה לכם על שנרשמתם, ועזרתם לאפל להגיע למיליארד - המלצות שלנו על פודקאסטים נוספים:

HardCore History with Dan Carlin

Common Sense with Dan Carlin

Car Talk

Stuff You Should Know

Stuff you missed in history class

Twit

MacBreak Weekly

5by5 Network

(בין לבין הצלחנו להוריד עול של כמה שמועות בנוגע לאייפון הקרוב)

 

3. 00:12:44

גוגל הכריזה על שני מוצרים מעניינים:

Chromecast - רק ISL 131.45 למזרימדיה של גוגל. מה סך כל היכולות? והאם אפל טיוי שווה ISL 244.12 יותר?

מזרימדיה בלבד, מצריך מכשיר עם כרום (בינתיים רק ios ואנדרואיד), ללא שלט עצמאי, מצריך חשמל נפרד ככה שגימיק הגודל גם לא תופס. האם יש שימוש אמיתי במוצר כזה, וגם הפתעה בקוד המוצר.

 

4. 00:22:47

Nexus 7 - מרשים, פעם ראשונה מזה הרבה זמן שאני חושב לעצמי שבסיטואציה אחרת הייתי נכנס בכיף לאקו סיסטם של גוגל. עניין הריבוי משתמשים - היה ברור לכולם שזה היה צריך להגיע, אז למה רק עכשיו ולמה אפל (כנראה) לעולם לא תעשה את זה.

 

5. 00:37:52

לקראת שני כנסי ההאקרים (Defcon 21, BlackHat 2013) הבאים עלינו לטובה, מתפרסמות בתקופה זו המון חדשות שקשורות לאבטחה. פורבס פרסמו כתבה מעניינת מאוד על האפשרות לעשות האקינג למכוניות. היום כשלמכונית נורמלית יש עשרות מחשבים, האפשרויות בלתי מוגבלות. החל מלשנות נתונים בלוח השעונים, להפעיל בזמן נסיעה את הצפצפה, או מהדק החגורות, וכלה בדברים מסוכנים הרבה יותר כמו להפעיל את מערכת החנייה האוטומטית, דבר הגורם להגה להסתובב, או אפילו לנטרל את הבלמים. כרגע הפריצה נעשית כאשר מחשב נייד מחובר לדשבורד מפורק, מה יקרה כשהרכב יתמוך בAirPlay? בעצם הוא כבר תומך...

בהמשך לזה - גם אתר המפתחים של אפל למטה יותר משבוע. מה קרה? מה ההשלכות? חוקר אבטחה בשם איברהים משהו דיווח בטקראנץ שהוא אחראי לתגלית. וגם הוא יפרסם את הממצאים בBlackHat. בנתיים אפל פרסמה דף שירותים עובדים ולא עובדים באתר המפתחים שלה - נכון להיום, כשבוע מאז שירד האתר, רוב השירותים חזרו לעבוד.

 

6. 00:50:45

תוצאות פיננסיות רבעוניות:

מיקרוסופט - מתחת לתחזיות האנליסטים. למרות שחלונות לדסקטופ נמכר יפה הרי שבתחום המוביל הם החטיאו בגדול. בתחום החומרה נאלצו למחוק 900 מיליון דולר של surface rt מהמלאי (וכמובן שמיד לאחר מכן עלו בעוד פרסומת שמשמיצה את האייפד). כל זה בא בזמן שמבצעים ארגון מחדש להתמקדות בחזון אחד בחברה ולא מוצרים נפרדים.

גוגל - גם תוצאות מתחת לציפיות, ירידה מפרסומות לדסקטופ בגלל נהירה למובייל, אך גם במובייל לא הצליחו למקסם את האפשרויות ומחירי הפרסומות בירידה. אני לא חושב שזה יותר מדי סימן לדאגה כיון שגוגל משקיעים המון בהמשך פלטפורמת המובייל אך זה גם מדאיג כיון שהם יצטרכו למצוא דרכים חדשות ונוספות לדחוף לנו פרסומות.

פייסבוק - הכו את התחזיות, ממינוס מאה ומשהו לפלוס 300 ומשהו. קפצו בבורסה. הצליחו למנף את המובייל לפרסומות שמכניסות להם רווחים.

אפל - מעל התחזיות, אבל הפעם התחזיות היו מתונות. עליה קלה מאוד בהכנסות מצד אחד אבל ירידה גדולה ברווחים (בשל הוצאות גדולות השנה על פיתוח, קניית מניות עצמיות ורכישות), קפיצה נאה במכירות אייפונים אבל ירידה ברווח פר מכשיר (יותר 4 ו4ס שנמכרו), ירידה באייפדים (כי שנה שעברה היה אייפד חדש), במקים (מקבוק אייר רק בסוף הרבעון) ואייפודים (ז"ל).

 

7. 01:08:57

טיפ עומר - העברת טיים משין למחשב חדש - רק במהלך הגדרת מחשב חדש (או מחשב שפורמט לחלוטין) ניתן לעשות הגירה של החומר מטיים משין כשבסיום התהליך תישאל השאלה אם להוריש את הגיבויים מהטיים משין הישן לגיבוי חדש. בהגירה מתוך מחשב מוגדר כבר לא תוצג האפשרות הזו.

המלצה עומר - אפליקציה ישראלית בשם חדשות פלוס - מרכזת המון אתרים ישראלים במקום אחד ומאפשרת לקרוא כותרות מכל המדורים בכל אתר. לפעמים עושה עבודה טובה יותר מהאפליקציות המותאמות של אותם אתרים או מהגרסאות הניידות של האתרים. ממלאת את החלל של rss, שוב במיוחד באתרים שלא ממש תומכים בזה.

 

8. 01:13:36

meetup - פלטפורמה למפגשים סביב נושאים שונים.

 

9. 01:19:46

סיום 

יש לכם שאלות טכניות?  כתבו לנו וננסה להציג פתרונות

ניתן ליצור קשר במייל של הפודקאסט.

להירשם דרך אייטיונס או אייקאסט ולהשאיר ציונים, זה מאוד חשוב, לשתף ולהמליץ.

טוויטר - ניר, עומר, גיקסטר.

 

10. 01:25:11

סיומת - החלק שאחרי המוזיקה, לא חובה :)