Newsster 101 החדשות 5.2.2014

כותרות החדשות הטכנולוגיות של השבוע כמו מנכ״ל חדש למייקרוסופט, לנובו שקנתה את מוטורולה וחל מאייביאם, חשבון טוויטר שנחטף, המון שמועות של גוגל וגם חידושים בפייסבוק ופרסומות מהסופרבול

Newsster 011 החדשות 16.7.2013

חיישני תנועה מישראל בכותרות, אפל טיוי בחדשות חיוביות, אפל משיקה לוגיק פרו חדש, מייקרוסופט משיקה אאוטלוק למכשירי אפל ופארק היורה בתלת מימד.

תכנית החדשות מבית גיקסטר - ניוזסטר. פרק 011, יום שלישי, 16 ביולי 2013.

ניוזסטר זהו פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, הרשת, בידור, אפילו ספורט וכל מה שמעניין אותנו אבל לא מגיע לכותרות.

כתובת ישירה לפרק, הערות וקישורים: http://geekster.co.il/newsster/011

הרשמה דרך אייטיונס כאן.

הרשמה ישירות דרך האתר כאן.

הרשמה דרך אייקאסט כאן.

לא לשכוח לדרג ולשתף.

אני עומר ניניו ובואו נתחיל.

 

חיישני תנועה חזק בתמונה היום

קודם כל נודע לנו שאינטל רכשה את חברת עומק אינטראקטיב, חברת תוכנה המתעסקת בנתינת פתרונות פתוחים להתממשקות של כל חומרה, מצלמה ותוכנה מול מערכת זיהוי התנועה שלהם. בכום הרכישה לא גדול - 60 מיליון דולר, אך כשמודבר בחברה קטנה מבית שמש, מדובר בכבוד לא רע. בזמן שגיקטיים דיווחו על העסקה הגמורה הנ"ל, כלכליסט פרסמו שמועה לא מבוססת על כך שאפל הגישה הצעת רכישה לחברת פריימסנס, החברה מאחורי הטכנולוגיה המקורית של הקינקט של מייקרוסופט. סכום הרכישה לטענת כלכליסט הוא 280 מיליון דולר. הבעיה היא שגורם בפריימסנס הגיב לאחר הפצת הידיעה בעולם ופחות או יותר אמר שהכל בולשיט. BS לדבריו והמחיר עליו דובר הוא מגוחך בכל מקרה. מאוחר יותר גורם רשמי בפריימסנס גם הפריך את הטענות ומסר שהחברה לא מתייחסת לשמועות. אגב, גלובס בכותרת בהמשך היום - פריימסנס הישראלית ומיקרוסופט חזרו לשתף פעולה...

גיקטיים מדווחים על רכישת עומק אינטראקטיב:

 http://www.geektime.co.il/omek-interactive-acquired-by-intel-for-60-million-dollars/ 

הכתבה המקורית בכלכליסט:

 http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3607679,00.html

גלובס:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000862648

תגובת גורם לא רשמי בפריימסנס:

http://techcrunch.com/2013/07/16/gesture-in-the-picture-as-intel-reportedly-picks-up-omek-but-primesense-dismisses-apple-acquisition-rumors/

תגובת גורם רשמי:

http://mashable.com/2013/07/16/apple-primesense/

 

אפל טיוי בכותרות מסיבות טובות לשם שינוי

שתי ידיעות שונות היום בנוגע לאפל טיוי, אחת שמועתית מדווחת שאפל נישה לחברות הטלויזיה בארה"ב בהצעה לדלג על פרסומות בשידורים חיים תמורת תשלום פיצויים על אובדן הפרסומות. חלק מהידיעות התמקדו בטכנולוגיה שאפל כביכול פתיחה בנושא, לא מעניין כיון שיש כבר כאלה בשוק, אחרות התמקדו באפשרות שאפל תנסה לערער את שוק הטלויזיה מבפנים ובשיתוף פעולה עם הרשתות, נושא הרבה יותר משמעותי לעתיד הטלויזיה בארה"ב. ידיעה שנייה היא על נתח השוק של אפל טיוי בארה"ב, לפחות על פי סוכנות מחקר אחת האפל טיוי חולש על 56 אחוז מהשוק בארה"ב, רוקו אהובתי על 21.5 אחוז, טיבו הותיקה על 6.5 אחוז וכל השאר על פחות מ16 אחוז. כלומר התחביב של אפל תופס יותר מנתח השוק של לפחות 2 חברות שזה כל מה שהן עושות...

אפל תדלג על פרסומות:

http://gigaom.com/2013/07/15/apple-could-be-be-planning-enhanced-tv-service-with-ad-skipping/

http://www.maclife.com/article/news/report_apple_tv_service_would_pay_providers_allow_commericial_skipping

נתח השוק של אפל טיוי:

http://gigaom.com/2013/07/16/apple-tv-roku-sales-stats/

 

אפל משיקה את לוג'יק פרו X

אפל השיקה מחדש היום את תוכנת עריכת המוזיקה המקצועית שלה. מדובר בממשק חדש, כלים מעודכנים, כלים חדשים וחדשניים. אפל קוראת לזה כמובן העדכון הכי גדול ומשמעותי של התוכנה מאז ומעולם, בפועל מדובר על פי סקירות ראשונות בשדרוג משמעותי שלא מזלזל גם במקצוענים וגם באלו שרוצים להיות מקצוענים. בין הכלים החדשים - צבע (מפתיע), דראמר - כלי ליצירת מוזיקה וקצב רקע עם המון אפשרויות וסגנונות, אפשרות לאיחוד טראקים לעריכת אפקטים משותפת וסביר להניח עוד המון כלים שאני לא מבין בהם. במקביל עודכנה גם תוכנת mainstage למיקסים חיים וגם אפליקציה חדשה לאייפד שתשמש כמקלדת שליטה נוספת לתוכנת המחשב. לוג'יק תעלה 200 דולר, mainstage 3 תעלה 30 דולר והאפליקציה לאייפד היא כמובן בחינם. מצורפת סקירה מהאדם המושלם לתפקיד - כתב מק מעל 20 שנה שהוא גם נגן רוק ומטאל אפילו יותר זמן - ג'ים דארלימפל. גם סקירה מעניינת על כך שאפל בחרה לתמחר את השדרוג לתכנה במחיר מלא של התכנה המקורית.

ההודעה לציבור של אפל:

http://www.apple.com/pr/library/2013/07/16Apple-Unveils-Logic-Pro-X.html

הסקירה של ג'ים דארלימפל:

http://www.loopinsight.com/2013/07/16/review-logic-pro-x/ 

על התמחור:

http://www.imore.com/apple-puts-its-price-tag-where-its-policy-charges-full-price-logic-pro-x-mac-app-store

 

מיקרוסופט מוציאה את אאוטלוק למכשירי אפל

מיקרוסופט מאפשרת, כחלק מחבילת 365 למנויים שלה, להשתמש באפליקציה חדשה לאייפד או לאייפון בשביל גישה לאאוטלוק שלהם. אמנם היתה אפשרות להתחבר לממשק הוובי עד עכשיו, אבל התכנה הטבעית לאייפד אמורה לשפר ביצועים ולהוסיף הרבה פיצרים. כאמור, האפליקציה מיועדת למשתמשים ארגוניים ומוסדיים שרשומים לשירות exchange, אבל אני משער שזה עדיין התקדמות מבחינת מיקרוסופט ומבחינת העובדים שבוחרים להביא את המכשירים האישיים שלהם לעבודה או לאנשי הIT שיכולים לתת גמישות גדולה יותר לעובדים. במיוחד לאור העובדה שמכשירי הsurface מדשדשים לאיטם.

http://www.macnn.com/articles/13/07/16/native.apps.carry.over.browser.features/

http://appleinsider.com/articles/13/07/16/microsoft-releases-native-outlook-web-apps-for-iphone-ipad

הורדת מחירים: 

http://www.pc.co.il/?p=124786

 

פארק היורה בתלת מימד הוא סרט הקיץ של השנה

לפני 20 שנה יצא למסכי הקולנוע הסרט פארק היורה, הוא היה אחד הסרטים הראשונים שראיתי בקולנוע (לפחות מבחינת סרטים למבוגרים) והיה חויה אדירה. עכשיו יוצאת גרסת התלת מימד שלו בפיקוח הבמאי המקורי, סטיבן שפילברג כמובן. אני לא אכביר במילים כיון שחברי הטוב איתן גפני שפך כבר המון מילים חמות באתר רוזבאד. אתם מוזמנים לקרוא וכמובן לראות את הסרט, גם אם כבר ראיתם אותו לפני 20 שנים.

http://rozbud.co.il/wordpress/20451/


Newsster 010 החדשות 15.7.2013

הרבה שמועות ודיווחים על אפל, iWatch, מעבדים ועוד, האינטרנט בארץ יקר ואיטי, פלאפון משיקה ארנק אלקטרוני, מתל אביב לאילת ב5 דקות או פחות וגל מקל עושה חיל.

תכנית החדשות מבית גיקסטר - ניוזסטר. פרק 010, יום שני, 15 ביולי 2013.

ניוזסטר זהו פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, הרשת, בידור, אפילו ספורט וכל מה שמעניין אותנו אבל לא מגיע לכותרות.

כתובת ישירה לפרק, הערות וקישורים: http://geekster.co.il/newsster/010

הרשמה דרך אייטיונס כאן.

הרשמה ישירות דרך האתר כאן.

הרשמה דרך אייקאסט כאן.

לא לשכוח לדרג ולשתף.

אני עומר ניניו ובואו נתחיל.

 

הרבה שמועות ודיווחים לכאורה על אפל

בסוף השבוע הופגזנו בידיעות שונות ומשונות על אפל. הנה כמה מהם בקצרה -

פייננשיאל טיימס מדווחים שאפל מגייסת עובדים לעבודה מאומצת על ה iWatch החדש ושעיכובים שבתכנון המוצר הלא קיים הזה יגרמו ליציאתו רק ב2014. כאמור, מוצר שמעולם לא הוכרז ומעולם לא נראה, נדחה למרות שמעולם לא אמרו מתי הוא ייצא. נו טוב. אחרים יגיבו טוב ממני, ניתן לקרוא אותם בקישורים המצורפים.

http://www.geektime.co.il/apple-hiring-iwatch-engineers/

http://gigaom.com/2013/07/15/apple-still-hiring-for-iwatch-project-2014-launch-looking-more-likely/

http://www.imore.com/yet-more-rumors-about-yet-more-hires-rumored-iwatch

בהתחלה דווח שאפל מחפשת לבנות מפעל משלה לייצור מעבדים, דבר טיפשי ולא הגיוני לדעתי ולדעת אחרים, אבל בכל זאת דיווחו עליו כאפשרות, ואני משער שאפשרויות תמיד נשקלות באפל. בכל מקרה הדיווחים האלה החליפו דיווחים על כך שאפל חתמה עם TSMC על חוזה לייצור מעבדים ב2014 ואלה בתורם הוחלפו בדיווחים חדשים שאפל חתמה עם סמסונג על חוזה לייצור מעבדים ב2015. אז אם לסכם - 2014 TSMC מייצרת מעבדים A7 לצורך העניין, 2015 סמסונג מייצרת A8 ו/או A9 ו2016 אפל מכריזה על עצמאות ומייצרת מעבד Aמשהו שבא אחרי השאר.

http://www.imore.com/samsung-reportedly-providing-apple-14nm-apple-a9-chips-iphone-7-2015

ידיעה משעממת יותר מדווחת שחלק מהחברות שמייצרות את מוצריה של אפל משתמשות בחומרים שנכרו מאזורים שאסורים לכרייה על פי אמנה טכנלוגית בינלאומית בשל מצב האזרחים במדינה או העובדים וכ"ו. אפל עדכנה בשל כך את דף מדיניות האחריות שלה ומסבירה שהיא חוקרת את העניין בפועל ומאוד קשה לעקוב אחרי מאות יצרנים שונים. באופן אישי אני חייב לציין שלקטול את אפל בנושאים האלה זו צביעות לשמה כיון שאפל היא החברה הכי שקופה שאני ראיתי בתחום הזה.

http://www.macnn.com/articles/13/07/12/will.see.if.tin.supplies.coming.from.illegal.mines.in.indonesia/

והידיעה הפיקנטית יותר הגיעה ממש היום - סינית צעירה התחשמלה למוות לאחר שענתה לשיחה באייפון 5 שלה. על כל הדיווח הזה יש לשים שלט גדול "לכאורה", מדובר מדיווח שעלה לכותרות דרך רשתות חברתיות, המשטרה בסין לא מסרה יותר מדי פרטים ולא ברור מה היה מצב הטלפון, המטען או אם הבחורה בדיוק יצאה רטובה ממקלחת כשענתה לטלפון. בכל מקרה כמובן שכל האתרים והעיתונים בארץ קפצו על הידיעה ועל ההתנצלות הלא קיימת של אפל בנושא (היא רק מסרה שתעזור לבדוק את הנושא).

http://tech.fortune.cnn.com/2013/07/15/apple-iphone-electrocuted-charging/

 

האינטרנט בארץ יקר ואיטי, כמה מפתיע.

מספר אתרים בארץ דיווחו על נתונים חדשים שהתפרסמו בנוגע למהיריות הגלישה בישראל בהשוואה לעולם, ובעיקר למדינות ה OECD. אנחנו מקום 33 במהירות ההורדה ומקום 117 בהעלאה. מבחינת עלות סל שירותים (אינטרנט + טלפון שבד"כ הולכים ביחד ברוב העולם) אנחנו בפיגור של 50 עד 100 ש"ח לחודש. יש לציין שבמהיריות הגבוהות אנחנו במצב קצת יותר טוב מבנמוכות מבחינת עלות, אך מצד שני המהירויות בפועל בישראל הרבה יותר נמוכות ממה שרשום בחוזה שלנו מול החברות המספקות את השירות.

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3607571,00.html

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3607573,00.html

http://www.themarker.com/technation/1.2071323

ולינק נוסף שלא ממש קשור ישירות אבל מעניין בנושא: http://www.themarker.com/technation/1.2071908 

 

פלאפון משיקה ארנק אלקטרוני

פלאפון, בשיתוף פעולה עם לאומי קארד בהתחלה ולאחר מכן גם ישראכרט, משיקה ארנק אלקטרוני שהוא לא ארנק ולא יותר אלקטרוני ממה שהיה לנו עד היום. מדובר בכרטיס אשראי חוץ בנקאי שיונפק בנפרד ויבוא עם מדבקת NFC שתודבק למכשיר סלולרי. הלקוח יוכל לבחור אם לשלם כרגיל באמצעות כרטיס או לנפנף בטלפון מול מסופון מיוחד שבית העסק יצטרך לרכוש. להכל תצטרף גם אפליקציה שתעקוב אחרי הרכישות. בקיצור, חדשות ישנות שקיימות במזרח ולא ממש הצליחו במערב. בראיונות עם מנכ"ל פלאפון הוא מביע אופטימיות שבכל מכשיר עתידי יהיה NFC ושכולם יעברו להשתמש בזה. הוא שוכח שבטלפון הבודד הנמכר ביותר בעולם אין ולא יהיה NFC ככל הנראה ושהניסוי לא הצליח במדינות רבות אחרות. כמו גן שאין באמת ערך מוסף ואני לא רואה סיבה להצטרף אלא אם כן זה חינם או גם ככה יש צורך בכרטיס אשראי נוסף. בכל מקרה בהצלחה.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000862269

http://www.pc.co.il/?p=124559

 

תחבורה ממש ממש מהירה

אלון מאסק, יזם שאחראי בין היתר על חברת המכוניות החשמליות טסלה, על פייפאל ועל פרוייקט הטיסות לחלל ספייס-אקס, מוסיף רמזים למערכת התחבורה הציבורית שהוא מתכנן. הודעה רשמית תגיע רק חודש הבא מתברר, אך הוא זרק מספיק רמזים, כולל הבטחה שהכל יהיה בקוד פתוח, כדי לגרום למיטב הכתבים הטכנולגיים וכתבי הרכב לרייר. מדובר בדרך תחבורה שתנוע במהירויות שבין 640 קמ"ש ל6400 קמ"ש בערך, כנראה על בסיס תנועה של קפסולות מגנטיות בתוך צינור ואקום (הדרך התיאורטית היחידה להשיג מהירויות כאלה באטמוספירה שלנו לדעתי). אני לא הייתי מהמר על תחבורה בין יבשתית מהירה בקרוב, אבל נחמד לדמיין נסיעה מתל אביב לאילת ב5 דקות.

http://www.themarker.com/wallstreet/1.2072432

http://www.feeder.co.il/article-et3-evacuated-tube-transport-1000862156

http://techcrunch.com/2013/07/15/elon-musk-will-reveal-his-high-speed-hyperloop-transport-design-by-august-12/

 

חדשות ספורט לא מעניינות

גל מקל, הישראלי השני בNBA, עושה חיל במדי הדאלאס מאווריקס בליגת הקיץ בלאס וגאס שנפתחה השבוע. הוא פתח כרכז בשני המשחקים הראשונים, הראה נוכחות בכל חלקי המגרש ותרם מעל 10 נקודות בשניהם. הדיבור עליו חיובי ואם לא יהיו יותר מדי אנשים בעמדה שלו אני מקווה שנראה עוד הרבה ממנו השנה גם בליגה של הגדולים.

http://sport.walla.co.il/?w=/175/2660249

http://sport.walla.co.il/?w=/175/2660640

Newsster 009 החדשות 11.7.2013

תכנית החדשות מבית גיקסטר - ניוזסטר. פרק 009, יום רביעי, 11 ביולי 2013.

ניוזסטר זהו פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, הרשת, בידור, אפילו ספורט וכל מה שמעניין אותנו אבל לא מגיע לכותרות.

כתובת ישירה לפרק, הערות וקישורים: http://geekster.co.il/newsster/009

הרשמה דרך אייטיונס כאן.

הרשמה ישירות דרך האתר כאן.

הרשמה דרך אייקאסט כאן.

לא לשכוח לדרג ולשתף.

אני עומר ניניו והיום לא תהיה תכנית…

מסיבות אישיות ואובייקטיביות לא יכולתי לסדר ולארגן את המהדורה להיום, אנחנו נשוב עם הנונקאסט ביום ראשון ועם מהדורות נוספות של הניוזסטר בהמשך שבוע הבא.

תודה על הסבלנות, עד הפעם הבאה...

 

Newsster 008 החדשות 10.7.2013

אפל מואשמת כקרטל, אפל נאלצת להספיק למכור מכשירים, בזק משדרגת מהירויות, בNBA מחתימים באופן רשמי, מכבי תל אביב מתחזקת וגם מיני ביקורת על איש הפלדה.

תכנית החדשות מבית גיקסטר - ניוזסטר. פרק 008, יום רביעי, 10 ביולי 2013.

ניוזסטר זהו פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, הרשת, בידור, אפילו ספורט וכל מה שמעניין אותנו אבל לא מגיע לכותרות.

כתובת ישירה לפרק, הערות וקישורים: http://geekster.co.il/newsster/008

הרשמה דרך אייטיונס כאן.

הרשמה ישירות דרך האתר כאן.

הרשמה דרך אייקאסט כאן.

לא לשכוח לדרג ולשתף.

אני עומר ניניו ובואו נתחיל.

אפל מפסידה בסיבוב הראשון

אפל נמצאה אשימה במשפט שניהל נגדה משרד המשפטים באמריקאי, היא הואשמה בקשירת קשר עם 6 הוצאות הספרים הגדולות בארה"ב להעלאת והתאמת מחירים של ספרים אלקטרוניים בחנות שרק הקימה בזמן השקת האייפד הראשון. פסק הדין כלל 160 עמודים ואנחנו נפרט אותם כעת…. אוי, כנראה נחתך פה משהו בעריכה, לא חשוב. בקיצור - האמת היא שאפל אולי אכן אשמה בשיחות ודיונים עם חברות הספרים על מנת לשבור את המונופול העצום של אמזון ששלטה בכמעט 90 אחוז מהשוק ע"י מחירים נמוכים ממחיר השוק. בכל מקרה כמובן שזה לא הסוף - קודם כל הפיצויים או גזר הדין ייקבעו בדיון נפרד, אך בכל מקרה אפל כבר הגישה ערעור לבית המשפט העליון.

כתבה ישראלית לא רעה עם כותרת מהגרועות שראיתי:

http://www.themarker.com/wallstreet/1.2068638

כלכליסט בכתבה רדודה כרגיל:

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3607305,00.html

ועכשיו לכתבות רציניות:

http://paidcontent.org/2013/07/10/apple-is-guilty-in-the-ebook-pricing-case-for-consumers-not-much-changes/

http://www.theverge.com/2013/7/10/4510338/apple-found-guilty-of-ebook-price-fixing

דוגמה לאחת הראיות בכתבה הבאה:

http://www.nytimes.com/2013/07/11/technology/judge-rules-against-apple-in-e-books-trial.html?pagewanted=1&_r=0&hp

על הערעור של אפל:

http://tech.fortune.cnn.com/2013/07/10/apple-ebook-verdict-appeal/

אפל מנסה להפסיד פחות

אחרי שאפל הפסידה לסמסונג בתביעה כלשהי, ייאסר על אפל לייבא לארצות הברית מכשירי אייפון 4 ואייפד 2, החל מה5 באוגוסט, זאת על פי פסיקה של נציבות הסחר האמריקאית. היום אפל העבירה בקשה רשמית לדחייה של ישום במספר שבועות. כרגע האייפון 4 הוא המכשיר החינמי של אפל בארצות הברית, כלומר כזה שמקבלים בסבסוד מלא מהחברות הסלולריות, והאייפד 2 הוא מכשיר הכניסה לעולם הטאבלטים בגודל מלא. לא צריך להיות גאון מתמטי כדי לחשב שאפל תוציא אייפון חדש ואייפד חדש כנראה באיזור ספטמבר-אוקטובר, מה שיהפוך כנראה את האייפון 4s לאייפון החינמי והאייפד 2 יילך לעולם שכולו מלא במכשירים עם חיבור דוק של 30 פינים. כך שבכל מקרה אפל כבר לא תצטרך את המכשירים האלה עד אז וכל דחייה של הגזירה תהפול אותה ליותר מיותרת.

כלכליסט הולכים על 2 מ-2 עם כמה מסקנות ממש גרועות:

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3607283,00.html

כתבה נורמלית:

http://gigaom.com/2013/07/09/apple-asks-agency-to-halt-iphone-and-ipad-ban-set-for-august/

בזק משדרגת מהירויות

במהלך דומה לזה שעשתה לפני מספר חודשים, בזק משדרגת את מהירות תשתית האינטרנט שלה ללקוחותיה באופן חדש צדדי. הגולשים במהירויות 20 ו30 מגה ישודרגו ל40 ולקוחות של 50 ישודרגו ל100. חשוב לציין שמהלך זה לא קשור לספקיות שירותי האינטרנט וחלקן כבר הודיעו שהן לא ישדרגו את המהירויות ללקוחות ללא תשלום. בתוך כך בזק הודיעה בשבוע האחרון על מספר שירותים חדשים או משודרגים כמו שיתופי פעולה לאינטרנט אלחוטי בחו"ל ומודם ראוטר חדש עם תכונות מודרניות סוף סוף.

http://www.geektime.co.il/bezeq-next-internet-upgrades-40-100/

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000861251

מיני חדשות ספורט

כל שמועות השוק החופשי של הימים האחרונים בNBA נהיו רשמיים היום כשמעכשיו מותר להחתים שחקנים בפועל. מבחינתנו הכי חשוב היה הצגתו של גל מקל כשחקן הדאלאס מאווריקס לשלוש שנים הקרובות.

בארץ יש דיווחים שיותם הלפרין שוחרר מבאיירן מינכן וחוזר למכבי תל אביב. מי שבטוח חוזר הוא סופוקליס שחורציאניטיס שחתם לשלוש שנים בקבוצה.

http://www.haaretz.co.il/sport/basketball/1.2068588

http://sport.walla.co.il/?w=//2659235

http://sport.walla.co.il/?w=/151/2659507

http://www.haaretz.co.il/sport/basketball/1.2067943

מיני ביקורת קולנוע

לסיום, מיני ביקורת קולנוע על "איש הפלדה", הערב ממש חזרתי מצפייה בסרט בתחת מימד ביס פלאנט רמת גן. דאגתי מראש להנמיך ציפיות ובכל עזרו לי כמה חברים טובים ואכזריים בפייסבוק. לא ציפיתי להרבה, הבמאי זאק סניידר הוא לא מחביבי אבל קיויתי שכריסטופר נולאן בכסא המפיק יצליח להוציא מזה משהו. לדעתי אפשר היה לראות את החלוקה פחות או יותר - האקשן היה כולו זאק סניידר, הרס עצום ומוגזם ללא תכלית אך עשוי טוב, הסיפור אפל (יחסית) ורווי בטראומות ילדות ולבטי גיבור כמו שנולאן אוהב. אני בסף הכל נהניתי מלחזור לגיבור ילדות, השחקן הראשי לא היה גרוע מדי, גנרל זוד היה מעולה והשאר לא הפריעו. סביר להניח שלא הייתי נהנה מלראות אותו בבית, לכן החויה הקולנועית הוסיפה לטעמי, אך התלת מימד היה מיותר ולא רלוונטי (אבל ההשעה היחידה הזמינה לנו).

ולממש סיום, המלצה - מחר עולה בארץ סרט הזומבים המצליח אי פעם, מלחמת העולם z, שממש לא מבוסס על ספר הזומבים המצליח אי פעם - מלחמת העולם z. הספר הוא אחד האהובים עליי אי פעם, מכל הזאנרים, מהסרט אני כנראה אתאכזב בגלל הקשר הקלוש לספר. ובכל זאת נראה לי שאראה אותו, כי אני אוהב סרט זומבים מוצלח ולכל השאר אמליץ לעשות רק אחד מהשניים - לקרוא או לראות, עדיף לקרוא.

 

Newsster 007 החדשות 9.7.2013

אפל מוותרת לאמזון, ויקיפדיה העברית חוגגת 10, רשת ניטרלית בישראל, ווייז מדברת יותר עברית וצאקי חוזר לרדוף אותנו. זהו יום שלישי, ה-9 ביולי 2013.

שלום וברוכים הבאים לתכנית החדשות מבית גיקסטר - הניוזסטר. פרק 007, יום שלישי, 9 ביולי 2013.

פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, מדע, בידור וכל מה שמעניין אותנו אבל לא תמיד מגיע לכותרות.

כתובת ישירה לפרק, הערות וקישורים: http://geekster.co.il/newsster/007

הרשמה דרך אייטיונס כאן.

הרשמה ישירות דרך האתר כאן.

הרשמה דרך אייקאסט כאן.

לא לשכוח לדרג ולשתף.

אני עומר ניניו ובואו נתחיל.

תביעה ותיקה של אפל כנגד אמזון הגיעה לסיומה באופן חדש צדדי - 

אפל הסירה את תביעתה מתחילת 2011 כנגד השימוש של אמזון במונח Appstore לחנות האפליקציות האנדוראידית שלה. לדברי אפל לאחר 5 שנים, 900 אלף אפליקציות ו50 מיליארד הורדות המשתמשים שלה כבר יודעים מהיכן לרכוש את האפליקציות האהובות עליהם. אמזון בתגובה - ניצחנו.

http://www.reuters.com/article/2013/07/09/us-apple-amazon-appstore-lawsuit-idUSBRE9680TT20130709

ויקיפדיה העברית בת 10

הגרסה העברית של ויקיפדיה מציינת היום 10 שנות פעילות. הערך הראשון בה היה מתמטיקה, היום יש כבר כמעט 150,000 ערכים. הגרסה העברית מוגדרת כשנייה באיכותה אחרי זו האנגלית, על פי נתונים משולבים של כמות ערכים, כמות עריכות וכמות דיונים. לפי ועדת המדרוג, שהפכה לכוכבת בתכנית החדשות שלנו, ויקפדיה היא האתר הרביעי הבינלאומי הנצפה בישראל. בין ה-20 הערכים הנצפים ביותר בגרסה העברית ניתן למצוא אתיצחק רבין, דוד בן גוריון, הרצל,בגין, מלחמת העולם השנייה אבל גם את פייסבוק, ג'סטין ביבר וצרפת. הערך הכי שנוי במחלוקת, כלומר זה עם הכי הרבה עריכות הוא "חסידות חב"ד", 77 אחוז מהעורכים בויקיפדיה הם גברים ורובם בגילאי 26-30.

http://www.pc.co.il/?p=123688

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000860581

http://www.geektime.co.il/hebrew-wikipedia-celebrates-10/

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3607195,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4402824,00.html

נייטרליות רשת בישראל

בזמן שבארה"ב ובמדינות אחרות עדיין ניטשים ויכוחים רבים בנוגע לניטרליות של הרשת, כלומר החופש לעשות שימוש ברשת בכל דרך, ללא השפעה או שליטה של נותן השירות או התשתית, בישראל ועידת השרים לחקיקה כבר אישרה את הצעת מחוק של משרד התקשורת בנושא, ואם ההצעה תעבור בכנסת אז ספקי האינטרנט בישראל לא יורשו לקבוע למשתמש אילו שימושים הוא יוכל לעשות באינטרנט ואיזה לא. כמו למשל נסיונות עבר למנוע ממשתמשים סלולריים לעושת שימוש בתוכנת סקייפ או להשתמש בטלפון כנקודת חמה לתקשורת אלחוטית. אין כמובן מה להתלהב כל כך מהר, על החוק עוד לעבור בכל שלבי החקיקה וגם אז תינתן לספקי האינטרנט האפשרות לקבוע מהו שימוש הוגן וסביר בשירותים, אך בכל מקרה נראה שישראל מתקדמת יותר ממדינות אחרות בנושא, יש רק לקוות שהעניין יוסדר לפי שיתגלו עוד פרצות.

http://www.pc.co.il/?p=123824

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000860671

http://www.themarker.com/technation/1.2067305

Waze תקריא גם שמות רחובות

תכנת הניווט המצליחה הוסיפה יכולת הקראת שמות רחובות בישראל כחלק מהעדכון האחרון. היכולת עדיין מוגדרת כבטא אבל שמישה לחלוטין. במסגרת אפשרות זו, מלבד הכוונות כלליות והתראות מפני מפגעים וכדומה בדרך, נוכל לשמוע, בקול רובוטי משהו בשלב זה, גם את שמות הרחוב שאליו עלינו לפנות. היכולת כבר קיימת באנגלית שנתיים אך בעברית זוהי פעם ראשונה שווייז מנסים. הקראת השמות היא ממוחשבת, כלומר לא הוקלטו כל שמות הרחובות במדינה, אלא שמות הרחובות חולקו להברות שאותן המחשב יקריא בהתאם לשם הרחוב. בכל מקרה זוהי התקדמות מבורכת, וכל עוד בעלת הבית החדשה גוגל לא לדחוף גם פרסומות קוליות, אז כולם ירויחו.

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3607164,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4402644,00.html

צאקי חוזר בקטן

דור שלם של ילדים, וגם כמה מבוגרים, גדל בפחד מפני בובה קטנה תמימה למראה אך עם מבט אכזרי - צאקי מסדרת הסרטים "משחק ילדים" בעברית. בובת ילדים נושאת את נשמתו של רוצח מטורף ומטילה אימה בכולם פחות או יותר. הסרט הראשון יצא כשהייתי בן 7, ובהיעדר שיטת מדורג גילאים מסודרת צפיתי בו בגיל די קטן. לא זכור לי הרבה אבל דמות הבובה עם סכין ביד נצרבה לי בראש לעולמים. יצאו עוד שלושה סרטים, האחרון והזניח ב2004, עכשיו מחזירים את צאקי לסיבוב נוסף, אבל היישר לdvd. בכל מקרה הטריילר מצורף בקישורים.

http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/488/502.html?hp=47

 

Newwster 006 החדשות 8.7.2013

בטא שלישית לiOS7, אפליקציות חינם, המאגר הביומטרי מתחיל בניסוי, אפליקציות ישראליות לחלונות 8, רייטינג לשוק המובייל בארץ ו"לצוד פילים" צד לא מעט צופים.

שלום וברוכים הבאים לתכנית החדשות מבית גיקסטר - הניוזסטר. פרק 006, יום שני, 8 ביולי 2013.

פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, מדע, בידור וכל מה שמעניין אותנו אבל לא תמיד מגיע לכותרות.

הרשמה דרך אייטיונס כאן.

הרשמה ישירות דרך האתר כאן

הרשמה דרך אייקאסט כאן ולא לשכוח לדרג אותנו שם.

אני עומר ניניו ובואו נתחיל.

עדכון בטא שלישית ל iOS 7 למערכת ההפעלה הניידת החדשה של אפל, עדכון שני לאייפדים. שיפורי יציבות, מראה, לוח שנה, פונטים' אפילו אייקון חדש לשעון הקטן בקונטרול סנטר, דרך חדשה להראות תהליך הורדות אפליקציות והמון טוויקים קטנים לתשתיות למפתחים.

רשימה מלאה של השינויים, כולל המשעממים:

http://bgr.com/2013/07/08/ios-7-beta-3-change-log/

רשימת שינויים פחות משעממים:

http://9to5mac.com/2013/07/08/ios-7-beta-3-for-iphone-ipad-ipod-touch-seeded-to-developers/

אפל מתחילה בחגיגות 5 שנים לחנות האפליקציות שלה, מספר אפליקציות נחשבות הפוכות לחינם לתקופה מוגבלת וללא הודעה מיוחדת נכון לעכשיו, מספר מפתחים תופסים גל ומציאים גם את מרכולתם בחינם או בהנחות ניכרות. ביניהן - Infinity blade 2, Tiny Wings, Traktor DJ, Day One, How to cook everything.

מאמר מעניין על חנות האפליקציות בחמש השנים האחרונות:

http://www.macworld.com/article/2043841/the-app-store-turns-five-a-look-back-and-forward.html

רשימת האפליקציות שכרגע במבצע (ייתכן ויהיו עדכונים):

http://www.tuaw.com/2013/07/08/apple-makes-top-ios-apps-free-ahead-of-app-store-5th-anniversary/

דיברנו על זה גם בנונקאסט שלנו:

http://geekster.co.il/noncast/005

המאגר הביומטרי מתחיל פיילוט מחר. זה אומר שממחר אזרחים יוכלו לבחור להוציא תעודות זהות לאחר מסירת מידע ביומטרי (טביעת אצבע, תמונה דיגיטלית, פרטים דיגיטליים מלבד מודפסים) ורישום במשרד הפנים. הפיילוט יימשך שנתיים ומטרתו בין היתר היא לבדוק התכנתו של מאגר מאובטח לכל הנתונים. אם ייכשל הפיילוט עדיין נשתמש בתעודות חכמות אבל ללא מאגר ממשלתי שיאכסן אותם. כמובן שיש מחלוקת עצומה בנושאים כגון פרטיות, סיכונים של חדירה למאגר וחשש מניצול לרעה של מידע ע"י גורמים שונים.

שאלות ותשובות:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4401780,00.html

ידיעה ממוצעת בעיתונות, גדעון סער מנסה להרגיע:

http://www.themarker.com/technation/1.2066371

דוגמה לתגובה אופוזציונורית משלי יחימוביץ:

http://www.pc.co.il/?p=123629

בכתבה שכנראה נועדה לקדם את האפליקציה של עצמם, גלובס מדווחים על רענון ניכר בחנות האפליקציות הישראלית במערכות חלונות 8. הם מדווחים שהאתר שלהם יצא עם אפליקציה, כך גם גיקטיים, ישראכרט, פלאפון, זאפ וכדומה. כמובן שמספר רב של אתרים או חברות הבטיח גם הוא ליצור אפליקציות אך טרם יצאו עם כאלה כגון לאומי קארד, ווייז ודומינוס פיצה.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000860317

ובמקביל לידיעה זו, גלובס גם מפרסמים שועידת המדרוג לאינטרנט בישראל, ההם מפרק 003 של החדשות שלנו, מביאים תוצאות מדרוג גם של מכשירים ניידים, מהם ניתן לראות ש2.6 מיליון ישראלים גולשים במכשיר נייד. מתוך 60 אתרים שנמדדים רק ל13 יש אתרים מותאמים לנייד ואילו ל30 יש אפליקציות ייעודיות. מה שמביא ל2.2 מיליון גולשים באפליקציות לעומת 1.2 מיליון באתרים מותאמים. לגבי חלוקה למכשירים - 53% מהגולשים באתרים מותאמים גולשים באייפון, 35% בסמסונג והשאר בשאריות. בשימוש באפליקציות של אתרים ההבדל הרבה יותר גדול - 72% משתמשים באייפון (ועוד 6% באייפד), 12% בסמסונג גלקסי 2 ו-3 והשאר בשאריות.

הדיווח של גלובס:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000860324

פרק 003:

http://geekster.co.il/newsster/003

בקופות הקולנוע פתח בסופ"ש הסרט "לצוד פילים" של רשף לוי בשיא של 20 שנה ששני רק לשיא של "זוהי סדום" עם כוכבי ארץ נהדרת. אמנם זוהי סדום פתח עם 100,000 צופים בסופ"ש הראשון, מקרה מאוד מאוד נדיר, אך לצוד פילים פתח עם למעלה מ29 אלף צופים. כמות מאוד מכובדת לסרט ישראלי בארץ. "לצוד פילים" בקצרה, מתאר שלושה זקנים המתכננים שוד בנק כנקמה לטובת נכד אחד מהם. מדובר בקומדיה שגייסה את מיטב השחקנים הישראלים - מוני מושונוב, ששון גבאי, משה איבגי ועוד אס בינלאומי - סר פטריק סטיוארט.

הידיעה על כמות הצופים:

http://www.edb.co.il/blog/archives/15588

 

Newsster 005 החדשות 4.7.2013

ממציא ההווה של כולנו נפטר, אפל עדיין לא מדברת עברית, פרצת אבטחה חמורה אבל לא ממש באנדוראיד ופסטיבל ירושלים לקולנוע, בקטנה. יום חמישי, ה-4 ביולי 2013, מזל טוב ארצות הברית.

שלום וברוכים הבאים לפודקאסט החדשות מבית גיקסטר - הניוזסטר.

פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, מדע, בידור וכל מה שמעניין אותנו אבל לא תמיד מגיע לכותרות.

הרשמה דרך אייטיונס כאן.

הרשמה ישירות דרך האתר כאן

הרשמה דרך אייקאסט כאן ולא לשכוח לדרג אותנו שם.

אמש נפטר דגלאס אנגלבארט, שמו לא אומר הרבה לרוב האנשים, אבל אנחנו, במיוחד הגיקים שבינינו, חייבים לו יותר ממה שאנחנו יכולים לדמיין.

ב1968 עמד אנגלברט במצגת מול כ-1000 אנשי טכנולוגיה בסן פרנסיסקו. במצגת הזו הוצגו לראשונה לקהל הרחב - שיחת ועידה בוידאו, העכבר וההיפר לינק. רשימה חלקית. לא פלא שמצגת זו כונתה אם כל המצגות.  כל אלה, כולל הממשק הגרפי, פותחו כבר בעשור הקודם למצגת.

בקיצור, פחות או יותר כל מה שאנחנו משתמשים בו היום, בכל פרט מחיינו, חייב את קיומו לד"ר דגלאס אלבארט.

אנגלברט היה אז מדען מחשבים בסטנפורד וכל הפטנטים נרשמו על שם האוניברסיטה תחת הצוות בו הוא פעל, לכן הוא לא זכה לתמלוגים ישירים, אך כן זכה במספר פרסים בינלאומיים יוקרתיים על הישגיו, הכרה עצומה בעולם הטכנולוגי והשוואות לליאונרדו דה וינצי של ימינו.

אם חושבים על זה לעומק, היום כבר לא יכול לקום אדם אחד כזה שאחראי לכל כך הרבה פיתוחים, כמו שלא יכול לקום אדם כמו דה וינצי ולהיות איש רנסנס אמיתי. הפיתוחים היום מתפרסים על פני צוותים עצומים, בחברות ענק עם ערב רב של עורכי דין שדואגים להגן ולהסתיר את הכל. קצת עצוב. מצד שני, כנראה שעדיין יש מקום לחידושים כיון שאנו רואים כבר היום שלפחות אחד מפיתוחיו של אנגלברט מפנה את מקומו - המגע מחליף את העכבר.

http://www.tuaw.com/2013/07/04/douglas-engelbart-thank-you-for-your-great-mind/

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3606794,00.html

http://www.themarker.com/wallstreet/1.2063212

http://allthingsd.com/20130703/inventor-and-computing-pioneer-douglas-engelbart-has-died-at-age-88/

בכנס המפתחים האחרון של אפל השיקה אפל שירות ענן חדש שאמור להביא את חבילת האופיס שלה - iwork - לכל דפדפן מודרני. כלומר שבדומה לגוגל דוקס ואופיס נוכל ליצור, לפתוח, לערוך ולשמור מסמכים, מצגות וטבלאות ישירות מהדפדפן והענן. ובניגוד לשירותים של גוגול ומיקרוסופט זה גם אמור להראות טוב. הרבה ישראלים תלו תקווה בכך שהעדכון יכלול סוף סוף תמיכה בעברית, אך בימים האחרונים בדיקות הבטא הורחבו ליותר ויותר מפתחים ברחבי העולם וכעת ניתן למסור שהתמיכה בעברית רק התדרדרה לצערנו. אמנם זהו עדיין מוצר בטא וניתן לשלוח פידבקים חזרה לאפל על המצב, אך לא כדאי לקוות יותר מדי. בכל מקרה, למי שמשתמש במוצרים כאלה בעיקר באנגלית אז זה בהחלט מהווה פתרון אטרקטיבי.

http://rachelmelaketet.com/archives/3593

שוב פרצת אבטחה באנדרואיד, ששוב התגלתה ע"י חברת אבטחה, לכן אני שוב אמליץ להסתייג ממנה. אבל בכל זאת זה נשמע די רציני הפעם - חברת האבטחה Bluebox Security גילתה אפשרות לשנות קוד ל אפליקציות לאנדרואיד מבלי לשנות את מפתח האבטחה שלהן. בקצרה - לעקוף את ההגנות המובנות שאמורות לוודא שהתוכנה שבשימוש לא שונתה מאז ששוחררה על ידי המפתח המקורי, הגנות אלה אמורות למנוע העברת מידע בין אפליקציה לשרתים חיצוניים ללא אישור המשתמש באמצעות אותה תוכנה.

הפרצה אם ככה עוקפת הגנה זו ומאפשרת להכניס קוד זדוני מבלי לשנות את ההצפנה ולכן מאפשרת הזרמת מידע לשרתים חיצוניים, לאו דווקא אלה שהתוכנה המקורית יועדה להם. הצד הרע בכל הסיפור הוא שהפרצה הזו קיימת בכל גרסאות אנדרואיד מאז 1.6 (למי שלא עוקב, אנחנו היום ב4.2.2), כלומר פוטנציאלית ב99 אחוז מהמכשירים הקיימים בשוק. ההסתייגות לעומת זאת היא הצד החיובי - הפרצה לא יכולה לפגוע באפקליציות שהורדו מהחנות הרשמית של גוגל - גוגל פליי סטור. לכן, כל מי שדואג להתקין אפליקציות משם ולא להאמין לכל מה שנשלח אליו במייל או לינקים באתרים מפוקפקים אמור להיות בסדר.

http://www.geektime.co.il/new-android-malware-treathens-900-million-users/

http://www.pc.co.il/?p=123195

היום נפתח בירושלים פסטיבל הסרטים הבינלאומי הותיק ביותר בישראל. לצערי אני לא אהיה שם, אבל דרך האתר הבמה נתקלתי בסרט אחד לפחות שמאוד הייתי רוצה לראות - "דם אפל" שמו, הוא למעשה הסרט האחרון של ריבר פיניקס שמת ממנת יתר 10 ימים לפני סיום הצילומים. בגלל מותו הבמאי ההולנדי ג׳ורג׳ סלוטר לא סיים את הסרט, אחרי שכבר סיימו בערך 80 אחוז מהסרט נוצר ויכוח בין חברת ההפקה לחברת הביטוח ולבסוף הוחלט… לשרוף את הנגטיבים… הדבר נודע לבמאי אחרי שכבר חזר להולנד והוא הזעיק מספר אנשים שיפרצו למחסני ההפקה, יגנבו את החומרים ויחזירו אותם להולנד. לאחר מכן החומרים נותרו ללא שימוש כ-18 שנים, עד שהבמאי לקה במחלה שהזכירה לו שיש כמה דברים שעליו לסיים. הוא מיד הפך את הסרט לפרוייקט חייו וסיים את הסרט כשהוא משתמש לעיתים בחומרים לא גמורים, קריינות ותמונות סטילס. הסרט אולי לא מושלם ולא באמת יכול להיות מוגדר כסרט קולנוע שלם, אבל הוא בהחלט אמור לתת הצצה להופעתו האחרונה של אחת מההבטחות הכי גדולות של הקולנוע הוליוודי בשנות ה-90, ריבר פניקס שכאמור מת בגיל 23, ממש מול מועדון הלילה של ג'וני דפ.

http://www.habama.co.il/Pages/Description.aspx?Subj=4&Area=1&ArticleId=20291 

http://www.jff.org.il

אז זהו להיום, כמו שכבר הזהרתי, היום יום העצמאות האמריקאי ולכן החדשות מועטות ובהתחשב בזה שאני מעדיף לא לעסוק בשמועות או פטנטים אז לא באמת נשאר דבר מעניין לדבר עליו שהוא לא ההגרלה של מכבי תל אביב ביורוליג או שוק ההעברות בNBA שמתחיל להתחמם.

את כל הפרטים והלינקים, כולל הטקסט המלא של פרק זה, ניתן למצוא בכתובת:

http://geekster.co.il/newsster/005

ניתן גם להעיר ולהגיב בהערות שבעמוד זה. לא לשכוח לדרג אותנו באייטיונס ובאייקאסט.

אני הייתי עומר ניניו ואלו היו החדשות להיום. עד הפעם הבאה...

 

Newsster 004 חדשות גיקסטר

שלום וברוכים הבאים לתכנית החדשות מבית גיקסטר - הניוזסטר.

פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, מדע, בידור וכל מה שמעניין אותנו אבל לא תמיד מגיע לכותרות.

הרשמה דרך אייטיונס כאן.

הרשמה ישירות דרך האתר כאן

הרשמה דרך אייקאסט כאן ולא לשכוח לדרג אותנו שם.

אני עומר ניניו, היום יום רביעי, ה-3 ביולי 2013, כל פרק הוא לא יותר מ10 דקות (טוב, קצת יותר) של מה שחדש, אז בואו נתחיל.

אתר בלומברג הפגיז היום בכל מה שקשור לידיעות בלעדיות על אפל. קודם הגיע הדיווח על סגן נשיא חדש באפל, במחלקה חדשה באפל - פרוייקטים מיוחדים ישירות תחת טים קוק. ומאיפה הגיע הסגן נשיא החדש? ובכן, עד אתמול בערך שימש פול דנבה כמנכ"ל בית האפנה איב סן לורן, אבל אם נסתכל מעט אחורה יותר נגלה שדנבה כבר עבד באפל בשנים 1990-1997 בתפקידים שונים בתחום השיווק והריטייל. הדבר המעניין בכל הסיפור הוא שדנבה ימלא תפקיד חדש ולא את הכסא הריק של תחום הריטייל באפל, אותו עדיין מחזיק קוק. בלומברג אימת למעשה שמועה שדווחה אתמול בAppleinsider.

הידיעה השנייה היא קצת יותר שמועתית, אך מגובה מצד מספר גורמים, לדבריה אפל קרובה לחתימה על הסכם תוכן עם אחת מחברות הכבלים הגדולות בארה"ב - טיים וורנר, מה שאומר שלאפל טיוי יצטרף ערוץ נוסף לערוצים הקיימים, חלקם  צורפו רק בשבועות האחרונים. ככל הנראה מדובר בערוץ, שבדומה לאפקליציה הקיימת של טיים וורנר, ידרוש מנוי קיים לחברת הכבלים ולמעשה ישמש רק כצינור נוסף לצריכת התוכן ולא חלופי. באותה נשימה נמסר שאפל העסיקה לאחרונה את פיט דיסטד שעבד עד לאחרונה בהולו כסגן נשיא לענייני שיווק והפצה, תחום בו ככל הנראה יעזור גם לאפל במשא ומתן שלה מול ספקי תוכן נוספים.

לקריאה נוספת בעברית:

http://www.calcalist.co.il/internet/articles/1,7340,L-3606687,00.html

 http://www.themarker.com/wallstreet/1.2062395

חן אידן מגיקטיים מביא ידיעת המשך לכנס המפתחים של מייקרוסופט, באותו כנס מיקרוסופט הציגה יכולות חיפוש משופרות בחלונות 8.1, הגרבה החדשה למערכת ההפעלה שלה. הפיצר המרכזי הוא חיפוש פנימי כללי במערכת באמצעות בינג, חיפוש שיביא תוצאות מכל רחבי המערכת והאינטרנט על פי מילות החיפוש של המשתמש. התוצאות יכולות לכלול מידע מבינג, מויקיפדיה וכמובן מהקבצים על המחשב. אך אתמול פרסמה מיקרוסופט שהתוצאות יכללו אלמנט נוסף - פרסומות. כך כנראה מקווה מיקרוסופט לספק ערוץ הכנסה נוסף למפרסמים במנוע החיפוש שלה. כמו בן שמיקרוסופט טוענת שהמטרה היא לשפר את חוית השימוש של המשתמש ולהציג לו את התוצאות הרלוונטיות ביותר לחיפוש שלו, כשהקישורים הממומנים יוצגו באופן קצת שונה משאר התוצאות, כן, כמו שגוגל עושה. כמו שמיקרוסופט אמנם הצהירה על כוונתה, אך זה לא אומר שהיא לא תתקפל בנושא, במיוחד לאור הגלים שהעניין מעורר כבר עכשיו ברחבי האינטרנט ולאו העובדה שהם עשו מהלך 180 מעלות שכזה פעמיים בתקופה האחרונה - אחד עם החזרת כפתול ההתחל ושאר האפשרויות שהמשתמשים דרשו, והשני עם האקס בוקס וואן וההגבלות הראשוניות שהוטלו בכל מה שנוגע להעברת משחקים וחיבור הקונסולה באופן קבוע לאינטרנט, בשניהם מיקורסופט שינתה את עמדתה ותרשה העברה של משחקים והקונסולה תפעל גם אם לא תחובר אחת ליום לאינטרנט.

מגזין דר שפיגל הגרמני מדווח על תופעה חדשה ומצויינת בהולנד - בתי ספר יסודיים בהשראת סטיב ג'ובס, אמנם ההקדשה למנכ"ל אפל המנוח לא רשמית ותלויה בתשובה מעורכי דין, אך ההשראה עדיין קיימת. ברוח ה Think Different של אפל 11 בתי ספר יסודיים בהולנד יחלו שנה הבאה ללמד כ-1000 ילדים בגילאי 4 עד 12 באמצעות אייפדים בלבד. כלומר - ללא לוחות, גירים, כיתות, שיעורים רשמיים, מערכי שיעור, מקומות ישיבה מסודרים, מערכת שעות, אסיפות הורים, ימי לימוד מסודרים או אפילו חופשות בית ספר מסודרות. הכל מפורט בכתבה אך בקצרה ניתן לתאר זאת כלימוד עצמי, בו לכל ילד אייפד עם אפליקציות חינוכיות עליו, מהם הוא לומד בקצב שלו. ישנן שעות מסויימות שבהן חייבים להיות בבית הספר, אך מעבר לכך ההגעה היא חופשית, אפילו החופשות לא קבועות כיון שאין חובת נוכחות קפדנית. כל 6 שבועות המורים וההורים יפגשו כדי לדון בהישגי הילדים והתכניות לתקופה הבאה, כשהמורים ישמשו למעשה יותר כמאמנים מאשר מחנכים. שיטת הלימוד הזו מגובה על ידי הפרלמנט ההולנדי כולו מלבד מפלגה ימנית קיצונית הדוגלת ביותר משמעת ומבניות במערכת החינוך. התקווה היא שעד שנה הבאה יהיו עוד כ40 בתי ספר כזה ועד 2020 כל מערכת החינות תעבור לשיטה דומה. באופן אישי אני מקווה שגם בני יגדל על רעיון דומה - הלימוד והחינוך צריכים להיות מותאמים לתקופתנו, עם דגש על אינטראקטיביות, קצב לימוד עצמי, עצמאות מסוימת וההתאמה לקצב הטכנולוגיה המודרני. עצוב לי לראות את האחיינים היותר גדולים שלי לומדים באותה שיטה בה אני ואחיי הגדולים למדנו ללא התאמה כזו לחיים המודרניים כמעט.

יש נשיא נבחר חדש לאיראן, ולמרות שאנחנו לא יכולים באמת לדעת עד כמה דמוקרטי היה ההליך, עדיין יש מקום קל לאופטימיות, כך לפחות על פי דיווח של הגרדיאן שמביא אתר הארץ. הגרדאין מביא ציטוטים מתוך ריאיון של הנשיר הנבחר חסן רוחאני עם מגזין נוער איראני. הנה כמה מהציטוטים שישאירו אותנו עם הרגשה חיובית משהו: "אני מתנגד לפשיטות על בתיהם של אזרחים המחזיקים בצלחות לוויין", " סינון המידע אינו משיג תוצאות. שתומכי הצנזורה יספרו לי על פרט מידע אחד שהם הצליחו להעלים בשנים האחרונות", "המרחב הווירטואלי הוא כלי שיכול להיות הזדמנות ויכול להיות גם איום. אני זוכר שהנשיא לשעבר רפסנג'אני כינה בזמנו את הרשתות החברתיות באינטרנט כתופעה מבורכת. אני מסכים איתו" ולגבי תרבות - "במקום להתערב בחיי אמנים ודמויות תרבותיות - על המדינה לספק להם ביטחון" ואפילו על אפליית נשים - "אני נגד מעצרים. אישה ללא חיג'אב איננה בהכרח אישה לא טהורה". בהחלט מקום לאופטימיות, למרות שקצת עצוב בימינו שלא להתייחס לאמירות כאלה כמובנות מאליהם.

כולנו מכירים את הסיומות המקובלות לכתובות אתרים - com net org ואפילו כמה חדשים כמו tv mobi me אבל עכשיו גם ערים מקבלות סיומות משלהן כאשר, איך לא, העיקר ניו יורק ראשונה. ניו יורק תקבל את הסיומת .nyc ההרשמה המוקדמת לאתרים עם סיומות כאלה נפתחת היום ויוכלו להירשם רק בעלי עסקים שפועלים מתוך העיר ניו יורק והם יאלצו להוכיח זאת. הבקשות יאושרו וימומשו רק לקראת סוף השנה. בעקבות ניו יורק הגישו גם ערים נוספות כגון לונדון ופריז בקשות רשמיות לתאגיד האינטרנט הבינלאומי לשמות ומספרים, בקשות שכבר החלו באישורן ולכן צפוי שנראה גם כתובות מקומיות ללונדון ופריז בחודשים הקרובים. את הידיעה בעברית הבאתי אגב מאתר IOPANEL וניתן ללמוד עוד על סיומת העיר ניו יורק באתר המיועד לכך.

חדשות טריות מגיעות אלינו מדה מרקר שמדווחים שחברת בוקסי, ישראלית במקורה וניו יורקית בהווה, נמכרה לסמסונג בכמה עשורת מיליוני דולרים בודדים. בוקסי החלה כחברת תוכנה שהפיצה תוכנה לסטרימינג ומדיה סנטר, בהמשך מכרו, בשיתוף חברת החומרה d-link, את הבוקסי בוקס, נגן משולב ראוטר שהתחבר לטלויזיה ואיפשר להשתמש בתוכנה שלהם בקלות. כיום בוקסי מנסה למכור קופסה אחרת, המחברת בין ספקי הכבלים לטלויזיה ומהווה למעשה ממשק אלטרנטיבי לחברות הטלויזיה וגם נגן מקליט בענן. אך בוקסי לא הצליחו במיזהם האחרון הזה ובחודשים האחרונים חיפשו למכור את החברה או לגייס סבב משקיעים נוסף. לבסוף תימכר החברה כאמור לסמסונג תמורת סכום שנמוך ככל הנראה מהסכום שגייסה עד היום - ממשקיעים ישראליים בעיקר - כ30 מיליון דולר. סמסונג הצהירה שתמשיך להעסיק את כל עובדי החברה ואבנר רונן בראשם. סמסונג הביעה תקווה לשלב את הנכס האינטלקטואלי של החברה במוצרי המדיה שלהם כמו טלויזיות חכמות. עוד פרטים בדה מרקר ושאר הקישורים המצורפים.

http://allthingsd.com/20130703/samsung-acquires-set-top-box-maker-boxee/

חברת החשמל הישראלית השיקה אפליקציה חדשה הזמינה להורדה כבר היום למוצרי אפל ואנדרואיד. באפליקציה ניתן לבצע פעולות אישיות כגון תשלום חשבון, להירשם לקבלת חשבונית במייל ולקבל שירות אישי על פי שם וססמה. עוד באפליקציה מידע היכול לעזור בחסכון באנרגיה על ידי חישוב הצריכה של מכשירים ביתיים שונים ומידע חשוב על נתוני החשמל בישראל כגון רזרבת החשמל העדכנית ועדכונים על תקלות והפסקות חשמל. מה שמעניין הוא שחברת החשמל הציגה את האפליקציה החדשה באירוע ששודר חי בדף הפייסבוק שלה בפני כ-250 גולשים, כך על פי דיווח של אתר אנשים ומחשבים. לדברי בכירים בחברת החשמל המטרה של הנגשת השירותים לציבור היא ליצור מודעות לחשמל בדומה למודעות למפלס המים בכנרת וחשיבות החסכון במים.

יישום של חברת חשמל 

ובחדשות הכמעט הכי מוזרות להיום - אוניברסיטת בוסטון תובעת את אפל על פטנט בבעלותם שנוגע למשהו משהו שקשור ללייזר כחול או משהו כזה. בכל מקרה מדובר בטכנולוגיה שנמצאת לטענתם בכל המוצרים של אפל מאז ומעולם כמעט. הבקשה לפטנט נרשם על שמם ב1995, וכיון שתקף ל20 שנה הוא מכסה את כל תקופת הזוהר של אפל, לכן האוניברסיטה מבקשת להפסיק את מכירתם של מספר רב של מוצרים כולל האייפון 5, אייפד ומקבוק אייר. עכשיו לא רק שאוניברסיטת בוסטון מבקשת להפסיק את מכירתם של מוצרים אלה, היא גם מבקשת לקבל גם את כל הרווחים של אפל ממוצרים אלה. אתר גיגה אום מציין שאם הם יזכו אז אף סטודנט אמנם לא יוכל להסתובב יותר עם מוצרי אפל אבל סביר להניח שיוכל להרשות לעצמו לימודים חינם ומזרקות מזהב בקמפוס…

ולסיום, מתחום המוזריות, הספורט והפולוטיקה העולמית גם יחד - דניס רודמן, אחד משחקני הכדורסל הטובים, פרועים, לא צפויים והזויים שאי פעם דרכו על מגרש כדורסל, כיכב בכתבת שער בגיליון המסורתי של Sports Ilustrated בנושא "איפה הם היום". עכשיו כתבות כאלה כוללות בד"כ סיפורים מרגשים על כוכבי עבר שפנו לעשות משהו טוב עם החיים שלהם ולהחזיר לקהילה. סיפורו של דניס רודמן לא היה שונה במיוחד אלמלא פרט אחד קטן, מתברר שדניס רודמן מנסה להביא שלום עולמי על ידי ביקור בצפון קוריאה והתיידדות עם המנהיג קים גו'נג-און. בריאיון איתו רודמן דיבר בחמימות על ההנגה הצפון קוריאנית, לא הבין מה רוצים מהם וקיוה לשכנע את אובמה פשוט להרים טלפון ולדבר עם הבחור. דניס רודמן מתכנן ביקור נוסף בצפון קוריאה ולטענתו על מאמציו מגיע לו לא פחות מפרס נובל לשלום. כן, נכון, נובל. או לפחות להיות  אחד משלושת המועמדים המובילים.

כשחקן כדורסל רודמן היה ידוע בנחישות שלו, במשחק ההגנה והריבאונד, היה פעמיים אולסטאר, פעמיין שחקן ההגנה, מלך הריבאונדים כמעט בכל העונות בהם שיחק וחשוב מכל - 5 אליפויות, 2 בדטרויט ושלושה ברציפות לצידו של מייקל ג'ורדן בשיקגו. מחוץ למגרש רודמן היה ילד פרא שגדל כמעט בלי הורים והגיע לכדורסל במקרה מעבודה בתחנת דלק. הוא נהג לצבוע את שערו בצבעים מוזרים, להתעטר בקעקועים רבים, לצאת עם מדונה ולהתחתן עם מספר נשים, לעיתים כשהוא זה שלבוש בבגדי כלה. אך אחרי הכל, הוא פשוט ילד מגודל שבכה כשהעניקו לו מקום בהיכל התהילה וכנראה באמת מאמין בטוב ליבם של אנשים ויכולתו לבצע שינוי, מוזר ככל שיהיה.

אז זהו להיום, את כל הפרטים והלינקים, כולל הטקסט המלא של פרק זה, ניתן למצוא בכתובת:

http://geekster.co.il/newsster/004

ניתן גם להעיר ולהגיב בהערות שבעמוד זה. לא לשכוח לדרג אותנו באייטיונס ובאייקאסט.

אני הייתי עומר ניניו ואלו היו החדשות להיום. עד הפעם הבאה...


Newsster 003 חדשות גיקסטר

 יום שלישי, 2.7.2013. היום - 

אפל מודיעה על דיווח רבעוני בקרוב, מסך 4k של אזוס, אפליקציות ישראליות לאנדרואיד בצמרת, רייטינג באינטרנט, טלויזיה בסלולר, ילדות רעות, דקסטר ומכבי תל אביב בNBA.

 

שלום וברוכים הבאים לפודקאסט החדשות מבית גיקסטר - הניוזסטר.

פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, מדע, בידור וכל מה שמעניין אותנו אבל לא תמיד מגיע לכותרות.


הרשמה דרך אייטיונס כאן.

הרשמה ישירות דרך האתר כאן

הרשמה דרך אייקאסט כאן ולא לשכוח לדרג אותנו שם.

 

אני עומר ניניו, היום יום שני, ה-1 ביולי 2013, כל פרק הוא לא יותר מ10 דקות של מה שחדש, אז בואו נתחיל.

 

אפל הודיעה דרך אתר המשקיעים שלה שהיא תשחרר את התוצאות הרבעוניות שלה ב23.7 ובעקבות התוצאות תערוך שיחה עם משקיעים. לשיחה יהיה ניתן להאזין דרך אתר אפל. באירועים כאלה לא צפויות חדשות או הכרזות, אבל כן משוחררים בד"כ נתונים כלכליים וכמותיים רבים הנוגעים לביצועים ולמכירות של אפל ברבעון החולף וציפיות שלהם לרבעון הקרוב. ברבעון החולף אפל שחררה רק מוצר חדש אחד - עדכון למקבוק אייר, אך הודיעה גם על עדכון דרסטי למק פרו ועל עדכון למערכות ההפעלה שלה - השולחניות והניידות. עדכונים אלה ייצאו לפועל עד סוף השנה, אך לא ידוע עדיין באיזה רבעון.

התחזיות של אפל לרבעון הנוכחי (כפי שהוצהרו בסוף הרבעון הקודם) היו בין 33.5 ל35.5 מיליארד דולר בהכנסות.

 

אזוס הודיעה שהיא מתחילה לקחת הזמנות מוקדמות למסך מחשב החדש שלה. זהו לא סתם מסך, מדובר במסך 32 אינץ, בטכנולוגית איגזו IGZO, למסך רזולוציה מדהימה של 4K, כלומר כ4000 קוים אופקיים, כלומר פי 4 ממה שאנו מכנים כיום full hd. המסך ניתן להזמנה מוקדמת במחיר מדהים לא פחות של 3500 דולר. מחיר זה סביר יחסית אך מחירי מסכים כאלה צפויים להמשיך לרדת והמק פרו החדש של אפל יוכל לתמוך בשלושה מסכים כאלה במקביל.

 

מגזין טיים פרסם רשימת 50 האפליקציות הטובות ביותר לאנדרואיד, לפחות על פי הכתבים שם, לשנת 2013. אם מתעלמים מהעובדה שאנחנו עדיין בשנת 2013 ושהרשימה היא, ובכן, רשימה - אנמית ומינימליסטית משהו, הרי שניתן למצוא שם ארבע אפליקציות ישראליות. את הגילוי הזה מביא לנו האתר גיקטיים ומפרט על ארבעת האפליקציות - 

Nooly - אפליקצית מזג אויר בפיתוחו של ירון רייך, דניאל רוזנפלד וג'ון מסיקלסקי.

Any.Do - האפליקציה הכי מפורסמת מבין אלו שברשימה, אפליקציית ניהול משימות שניתן למצוא אותה גם לiOS.

Onavo Extend - אפליקציה שמטרתה דחיסת מידע ואמורה לחסוך לצרכן בצריכת דאטה.

Dumpster - אפליקציה חדשה יחסית שמשמשת כסל מחזור למכשיר האנדרואיד ויכולה להציל ממחיקת קבצים בטעות.

עוד פרטים על האפליקציות, כולל קישורים להורדה וסרטונים לעוד מידע ניתן למצוא באתר גיקטיים, קישור יצורף להערות הפרק באתר.

 

מתברר שיש ועדת מדרוג רשמית באינטרנט שמודדת את הרגלי הגלישה של הישראלים באינטרנט. אך מתברר שהועדה מתמקדת רק באתרים ישראלים בפרסומים שלה מהסיבה הפשוטה שהיא מורכבת מחברי אתרים ישראליים ומיועדת לצרכי פרסום באותם אתרים.

אבל אתר גלובס מדווח לנו שהועדה בכל זאת בודקת את נתוני הגלישה של הגולש הישראלי באתרים בינלאומיים וכעת, לראשונה, מתפרסמים נתונים אלה.

בשנה האחרונה למשל ירדו מספר הגולשים בפייסבוק בכ 5.7 אחוז, כיום המספר עומד על כ3.6 מיליון גולשים. הירידה היא גדולה בעיקר בטווח הגילאים של 15-17. בכל מה שקשור למשך הגלישה באתר ynet הצליח לעקוף את פייסבוק.

במקומות הראשון והשני באתרים הפופולריים בישראלי ניצבים גוגל ויוטיוב, שניהם של גוגל, כשפייסבוק מיד אחריהם. לגוגל יש נציגים נוספים בצמרת עם ג'ימייל, גוגל טרנסלייט ואפילו גוגל פלוס.

עוד פופולריים בארץ - ויקפדיה שבעליה, איביי ואף לינקדאין.

אתרים נוספים לא נכנסו למדרוג בשל עובדה פשוטה שמסבירה גם את הירידה בנתונים של פייסבוק - כל המדידות הנ"ל בוצעו על גלישה מהמחשב בלבד, ללא ניידים וטאבלטים, מה שכמובן מתעלם מאופי הגלישה המודרני, בעיקר של צעירים.

עוד נתונים, מספרים ואחוזים בכתבה של גלובס.

 

דה מארקר הביא היום שתי כתבות עוקבות על חברות הסלולר ופלישתם לתחום הטלויזיה - מצד אחד אמיר טייג קורא לדחוף את חברות הסלולר לספק תכני טלויזיה על מנת לעודד רפורמה בתחום. לטענתו הן לא עושות מספיק כדי למלא תפקידם המיועד כמחוללות התחרות בשוק הישראלי, זאת בשל מבנה פיננסי בעייתי שלא מעודד אותם להיכנס לתחום פחות רווחי כמו שידורי טלוויזיה. כרגע יש מלחמת טענות מצידם ומשצד ספקי התשתית על מי אשם בעיכוב, בכל מקרה נראה שצריך זרז כלשהו מצד משרד התקשורת.

מצד שני נתי טוקר כותב על אפליקציה חדשה שמוציאה פרטנר ובאמצעותה תציע למעשה פרטנר חבילה צרה של שידורים הכוללים את ערוץ 2, CNN, ערוץ הילדים ועוד מספר ערוצים נפרדים בתשלום. אפליקצית My TV זמינה כרגע רק לאנדרואיד ורק ללקוחות פרטנר, אך מתוכננת גם גרסה לניידיים של אפל ושירות בתשלום ללקוחות חברות סלולריות אחרות. פרטנר תנסה גם להיכנס לתחום טלויזיה ביתית על גבי האינטרנט. גם חברות הסלולר הגדולות האחרות בודקות תחום זה, יחד עם חיפוש אחר חוזים לרכישת תוכן לשידור.

 

ערוץ התרבות של מאקו מביא ידיעה משמחת, לפחות למעריצי הסרט "ילדות רעות"  שאני ביניהם, הסרט שהפך לפולחן יקבל ככל הנראה סרט המשך שיעסוק הפעם באמהות רעות. הידיעה מתבססת על כך שאותה חברת ההפקות האחראית לסרט המקורי, אשר מבוסס על ספר לה רכשה את הזכויות, רכשה את הזכויות גם לספר ההמשך.

הסרט המקורי הציג את לינדזי לוהן בשיאה ומעט לפני כל השעררויות ואת התסריט כתבה טינה פיי, כוכבת סאטרדיי נייט לייב דאז ו30 רוק דהיום, טינה פיי גם שיחקה בסרט המקורי אך לא ברור אם לה או ללינדזי לוהן יהיה חלק בסרט החדש. 

בכל מקרה מדובר בידיעה מעניינת שתעורר תקוות אצל הצופים שהתאהבו בסרט הנעורים הטיפשי אך חינני שהפך ללהיט לא צפוי.

 

רשת שואוטיים האמריקאית שחררה את הפרק הראשון בעונה השמינית של דקסטר לצפייה ישירה חינם דרך יוטיוב. כרגע הצפייה היא רק מארצות הברית, אך ניתן לעקוף זאת על ידי שירותי vpn שונים. זוהי לא פעם ראשונה שרשתות אמריקאיות עושות הפצה כזו, בייחוד חברת כבלים כמו שואוטיים שמקווה לנצל כמה שיותר את יחסי הציבור מהעונה האחרונה של הסדרה המצליחה שלה.

 

ולסיום,

חברת משחקי המחשב והקונסולות 2K Sports הכריזה לא מזמן על השקת המשחק NBA 2k14, המשחק הראשון שלה לדור החדש של הקונסולות ובהתאמה גם עם גרפיקה מדהימה הכוללת אנימציות תנועות פנים שלא נראו קודם במשחקי ספורט, סרטון תצוגת תכלית יצורף להערות הפרק באתר. אך החדשות האמיתיות היום הגיעו מהנהלת היורוליג (בידיעה שהגיעה אליי דרך אתר הארץ) , ליגת הכדורסל האירפואית הבכירה, אשר הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת המשחקים על מנת לשלב במשחק 14 קבוצות מליגת היורוליג, ביניהן אולימפיאקוס אלופת אירופה, ברצלונה, ריאל מדריד וכמובן - מכבי תל אביב.

אז כן, אולי אנחנו לא יודעים מי בדיוק ילבש צהוב/כחול שנה הבאה, אבל לפחות נוכל להשפיע יותר מהכורסה על הצלחת הקבוצה, גם אם זה באופן וירטואלי.

 

אז זהו להיום, את כל הפרטים והלינקים, כולל הטקסט המלא של פרק זה, ניתן למצוא בכתובת:

http://geekster.co.il/newsster/003  

ניתן גם להעיר ולהגיב בהערות שבעמוד זה. לא לשכוח לדרג אותנו באייטיונס ובאייקאסט.

אני הייתי עומר ניניו ואלו היו החדשות להיום. עד הפעם הבאה...

Newsster 002 חדשות גיקסטר

שלום וברוכים הבאים לפודקאסט החדשות מבית גיקסטר - הניוזסטר.

פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, מדע, בידור וכל מה שמעניין אותנו אבל לא תמיד מגיע לכותרות.

אני עומר ניניו, היום יום שני, ה-1 ביולי 2013, כל פרק הוא לא יותר מ10 דקות של מה שחדש, אז בואו נתחיל.

היום, 1 ביולי 2013 למניינם, נפל דבר - גוגל סגרה באופן סופי את שירות הrss שלה - גוגל רידר. בחודשים האחרונים קמו להם מספר חלופות אפשריות לשירות סנכרון החדשות של גוגל, חלקם חינמיים ופופולריים יותר כמו פידלי, חלקם בתשלום אך מציעים אמינות וייחודיות שלא היה לגוגל רידר כמו פיד וורנגלר או פידבין. בכל מקרה אני למשל ניצלתי את ההזדמנות כדי לעשות ניקיון אביב מאוחר בכל הפידים והמנויים שלי לאתרים, מה שעוזר לי לעקוב בצורה יעילה יותר אחרי כל מה שחדש.

קישורים נוספים:

http://feedwrangler.net/

https://feedbin.me/

http://feedly.com

מוזילה פרסמה בבלוג שלה על השקה רשמית לטלפונים המריצים את מערכת ההפעלה שלה - Firefox OS, מידע על המערכת שוחרר כבר לפני כמה חודשים אבל היום מוזילה הודיעה על שיתופי פעולה עם מספר יצרני חומרה, אלקטל וZTE בראשם, שהבטיחו להוציא מכשירים במחירים שמתחילים ב90 דולר. מוזילה מכוונת ככל הנראה לשוק הטלפונים הזולים ומכשירים המריצים את מערכת ההפעלה שלה ישווקו בתחילה בשווקים המתפתחים. אך כדי להתחרות בשוק הזה במכשירי האנדרואיד הזולים יש כבר כאלה שאומרים שעל המערכת הפעלה להקים אקו סיסטם בריא של אפליקציות.

עוד קישורים:

http://www.geektime.co.il/mozilla-firefox-os-launches-devices/

לעומת הטלפונים בעל המפרט הנמוך של מוזילה, אינטל מנסה להראות נוכחות בעולם המעבדים הנעלים לסמארטפונים ויחד עם זה מתברר שחלק ניכר מתהליך הפיתוח של אותם מעבדי האטום לסמארטפונים של אינטל תוכננו בישראל. מדובר בדור השני של המעבדים, אלו הראו הישגים מעולים במבחני ביצועים מול מעבדים מודרניים הבנויים על טכנולוגיה מתחרה. מבחנים אלו לא כללו אמנם את המעבדים של אפל אך בכל מקרה הראו שילוב מנצח בין ביצועים לחסכון באנרגיה.

גיקטיים מביאים את דבריו של אביעד חברוני, מנהל קבוצת העיצוב של שבב האטום. לדבריו כשליש מהעובדים על השבב פעלו מהר חוצבים בירושלים. על הדור הנוכחי עבדה הקבוצה במשך שנתיים.

בפינת השמועות היום האינטרנט רקח ובער לאחר שבלומברג דיווחו שאפל הגישה בקשה לרישום סימן על השם iWatch. ביפן. לפני כמעט חודש. הבקשה הותרה לפרסום על ידי המשרד היפני רק השבוע ועל הבקשה לעבור עוד מספר הליכים לפני שתאושר. עד כאן העובדות. בארץ מספר אתרים ובראשם כלכליסט פרסמו את רישום השם כעובדה, מה שכמובן לא נכון ויצאו משם להרפקאות סביב הניחושים שאפל תוציא שעון בזמן הקרוב. ככל הנראה לרישום הסימן אין קשר ישיר להגעתו של מוצר כזה, הסימן נרשם על תיאור מכשיר חישוב נייד, לביש או לא, סלולרי או לא, המקבל הוראות קוליות או לא. כלומר ככל הנראה אפל רשמה את השם כדי למנוע שימוש בו למוצרים דומים בעתיד על ידי חברות מתחרות. יש לציין אבל שלא כל השמועות תוצאתן רעות, לרעיה המניה של אפל עלתה היום בכמעט 4 אחוזים.

עוד קישורים:

http://tech.walla.co.il/?w=//2656431

http://www.geektime.co.il/iwatch-registered-as-japan-trademark/

קפטן אינטרנט, הלא הוא מדור המחשבים של הארץ, מדווח שגוגל הורידה בצורה חד צדדית אפליקציה מחנות גוגל פליי סטור שלה שהעלה אחד ברוך מרזל, האפליקציה הכילה בעיקר ציטוטים של הרב כהנא, ראש תנועת כ"ך לשעבר, שתנועתו הוצאה מחוק לחוק בשל גזענות. כמאה איש הספיקו להוריד את האפליקציה לפני ההסרה. שזה בערך 100 איש יותר מדי.

עוד בארץ, גלובס מביאים תוצאות חצי שנתיות של חברות הסלולר בישראל. מהתוצאות ניתן לראות שגולן טלקום הובילה בתחום הניודים וגייסה למעלה מ15 אלף לקוחות חדשים, פי 2 ממתחרתה הוט מובייל למרות שיש לה כרבע מכמות כח האדם.

מהצד השני החברות הותיקות איבדו בין 29 אלף מנויים בפרטנר ועד 49 אלף מנויים שנטשו את פלאפון. נראה שיחד עם המפעילות הוירטואליות ששומרות על יציבות, שוק הסלולר בישראל נשאר תחרותי, אך באותה נשימה עלול לשמוט את הקרקע עליו הוא עומד בשל תחרות על כיסו של הלקוח ולא על איכות השירות והתשתית הטכנית.

סרט הזומבים-הישראלי-באורך-מלא-הראשון, "בשר תותחים", התקבל לפסטיבל סרטי האימה מהמובילים בעולם -  FrightFest בלונדון באוגוסט השנה, כך מדווחים לנו וואלה! תרבות  הסרט נכתב ובוים ע"י איתן גפני והופק ע"י גפני, אשתו יפית שלו (שגם משחקת בסרט) ותום גולדווסר. הסרט מתאר את גיחתו של צוות קטן ומובחר בראשותו של השחקן לירון לבו מעבר לגבול לבנון, על מנת לשלוף משם בכיר חיזבאללה, אך בדרך הם פוגשים אויב בלתי צפוי. הסרט כבר הספיק לזכות בשני פרסים בפסטיבלי זאנר נחשבים, כל זאת כשהסרט הוא למעשה סרט הגמר של גפני וגולדווסר מהחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב.

גילוי נאות - השתתפתי בסרט כניצב זומבי, זאת בשל העובדה הפשוטה שלמדתי עם איתן גפני ואף הפקתי ועזרתי במספר סרטי אימה קודמים שלו במהלך הלימודים. זה היה כיף.

עומרי כספי כנראה כבר לא לבד, espn ובעקבותיו כל אתרי הספורט הישראלי, מדווחים שדאלאס מאווריקס סיכמו בע"פ עם שחקן מכבי חיפה גל מקל על חוזה רב שנתי בשכר מינימום. הסכם כזה לא יכול להיחתם עד מועד תחילת תקופת ההעברות בnba ב10.7. גל מקל הוא מהשחקנים הבודדים אי פעם שזכו בשתי אליפויות מדינה, עם שתי קבוצות שונות, שאף אחת מהן היא לא מכבי תל אביב. כרגע בדאלאס משחק דירק נוויצקי, שחקן אירופאי מהגדולים אי פעם. מקל כבר העביר תקופה בארצות הברית כשחקן קולגי'ים, ורק לפני מספר שבועות זכה באליפות עם מכבי חיפה על חשבון קבוצתו לשעבר מכבי תל אביב, ואף הוענק לו תואר השחקן המצטיין של משחק הגמר.

עוד קישורים:

http://www.hoops.co.il/?p=14961

http://debuzzer.sport5.co.il/borowitz/archives/8683


אז זהו להיום, את כל הפרטים והלינקים, כולל הטקסט המלא של פרק זה, ניתן למצוא בכתובת:

http://geekster.co.il/newsster/002 

 ניתן גם להעיר ולהגיב בהערות שבעמוד זה. לא לשכוח לדרג אותנו באייטיונס ובאייקאסט. 

Newsster 001 חדשות גיקסטר

 יום חמישי,  27.6.2013

שלום וברוכים הבאים לפודקאסט החדשות מבית גיקסטר - הניוזסטר.

הרשמה דרך אייטיונס כאן.

הרשמה ישירות דרך האתר כאן

הרשמה דרך אייקאסט כאן ולא לשכוח לדרג אותנו שם.

פודקאסט חדשות כמעט יומי על טכנולוגיה, מדע, בידור וכל מה שמעניין אותנו אבל לא תמיד מגיע לכותרות.

אנחנו מנסים להתמקד במה שמתחמק ממהדורות החדשות הרגילות, בדברים שלפעמים בשוליים אבל בשבילנו הם במרכז - נתמקד בחדשות טכנולוגיה, חדשות מהשוליים של עולם הבידור והפנאי וגם קצת בספורט.

היום היה יום חמישי, 27 ביוני 2013, כל פרק הוא לא יותר מ10 דקות של מה שחדש, אז בואו נתחיל.

טכנולוגיה:

בעולם - 

כמעט כל האתרים בארץ, כמו אנשים ומחשבים למשל, עסקו אתמול והיום בכנס המפתחים של מיקרוסופט בו הציגה החברה את הגרסה החדשה למערכת ההפעלה שלה - חלונות 8.1. בין השינויים - כפתור התחל שיאפשר שליטה בפקודות בסיסיות גם מסביבת שולחן עבודה, אפשרות לבחור לאן המחשב יעלה כברירת מחדש - שולחן העבודה או הממשק הידוע לשעבר בשמו מטרו, שליטה יותר טובה על גודל אריחים וצבעים, תמיכה במסכים בגדלים ורוזולוציות מגוונות יותר. מיקרוסופט גם חשפה את אינטרנט אקספלורר 11 והעולם השתתק בתדהמה. טוב, לא ממש…

כל מי שיש לו זכרונות נעימים מהמשחק נוורהוד - משחק הרפתקאות עם אנימציית פלסטלינה ייחודית משנות ה-90 - ישמח לדעת שהיוצרים המקוריים עובדים על משחק הרפתקאות חדש שימומן ע"י פרוייקט קיקסטרטר שגייס למעלה מ950 אלף דולר. גיקטיים מדווחים שהפרוייקט הצליח להשיג מימון כמעט ברגע האחרון ונכון לעכשיו צפויים גרסאות לחלונות, לינוקס, מק ונינטנדו ווי יו. המשחקים למערכות השולחנות יהיו ללא הגנה אלקטרונית לדברי המפתחים.

גיקטיים גם מסקרים מחקר של חברת האבטחה Juniper Networks שמלמד כי 92 אחוזים מהאפליקציות הסלולר המזיקות שמו להם למטרה את מערכת ההפעלה אנדרואיד, עלייה של 614 אחוזים מאז 2010. צריך לציין שרוב התוכנות המזיקות הללו תוקפות מערכות אנדרואיד ישנות יותר ולרוב מגיעות מחנויות לא רשמיות של גוגל או ממדינות סין ורוסיה. בכל מקרה באופן כללי לא הייתי ממליץ ללכת בעיניים עצומות אחרי סקרי אבטחה של חברות שמוכרות שירותי אבטחה.

בדרום קוריאה הושקה רשת סלולרית מדור רביעי, על אמת הפעם, שמגיעה למהירויות אמיתיות של למעלה מ100 מגה ביט לשנייה, כך מדווחים לנו וואלה  זוהי רשת דור רביעי מלאה, שכל התעבורה מתבצעת עליה, כולל שיחות. הרשת שתפעיל את הטכונולוגיה הזו היא sk telecom והמכשיר הראשון שהוכרז לתמוך ברשת הוא וריאציה חדשה של galaxy s4.

כלכליסט מדווחים שטוויטר צפויה להציג בקרוב שני כלים שימושיים חדש - הצגת אירועי מדיה שמשודרים בזמן אמת בצורת גרף טוויטים ותוכנית חדשה למניעת הטרדה וביריונות בין משתמשים. הכלי הראשון יציג אירועי מדיה במעין מכונת זמן בה נוכל לצפות בגרף הציוצים המשתנה במהלך אירוע חי שפספסנו כמו שידור טלויזיה, אירוע ספורט וכדומה.

בישראל - 

דימטרי גולצמן הוא מפתח אפליקציות ישראלי שעני היום ב100,000 ש"ח ממה שהיה אמול, זאת כיון שהפסיד בתביעה בה חברת NNG, מפתחת אפליקציית הניווט iGO תבעה אותו על הפצה פיראטי של עותקי התוכנה אותם הוא שינה ע"י הוספת מפות ישראליות ותמיכה בעברית. גלובס מדווחים שעל תביעת הפרת היוצרים הזו הלכה החברה עד לבית המשפט העליון כדי למצות את הדין עם המפתח.

IOPanel מדווחים שתערוכת האלקטרוניקה הגדולה בעולם, CES, תגיעה לישראל באוקטובר הקרוב. לא בדיוק, מדובר בכנס המפגיש בין חברות טכנולוגיה, מובילי דעה וגופי מדיה. בכל מקרה יהיה מדובר בכנס חם ומעניין, אך לא כזה שמיועד לקהל הרחב.

בשוליים:

עולם - 

הארץ מביאים קישור לבלוג טאמבלר חדש המביא קטעים מסרטים מפורסמים עם סוף אלטרנטיבי קצת אחר. ניתן לראות בו דמויות מפורסמות, החל משלגיה ועד סאלי מ"כשהארי פגש את סאלי", כשראשם, ובכן, מתפוצץ. מעבר לשעשוע והצחוק המביך המתגלגל, יש לציין שהביצוע הטכני של הסרטונים מעורר התפעלות.

ארגון Sesame Workshop שמפיק את התכנית רחוב סומסום ופועל ללא מטרות רווח, דיווח כי יפטר 10% מהעובדים שלהם. זאת לאחר קיצוצים קודמים ב2009. דה מרקר מרגיעים אותנו שכל הדמויות המקוריות והאהובות - ביג בירד, אוסקר, אלמו, אריק ובנץ - לא צפויות לאבד את מקומות עבודתן בקרוב.

בארץ - 

הפצתו בארץ של סרטו החדש של הבמאי מישל גונדרי המעולה - "צל הימים" - שהיתה אמורה להתחיל מחר (לאחר שהסרט כבר הוקרן לעיתונאים) תידחה במספר חודשים, לאחר שהבמאי הציע לחברת ההפקה לערוף מחדש את הסרט לפני המשך הפצתו בעולם. בכוונת הבמאי להפחית כ-25 דקות מאורך הסרט. אורון שמיר מבלוג הקולנוע סריטה מביא עוד פרטים וגם הוא לא ממש החליט אם זה טוב או רע.

מתוך חדשות הספרות של ynet - "הנכס", הרומן הגרפי החדש של רותו מודן שראה אור בהוצאת "עם עובד", נבחר על ידי אמזון לאחד מעשרה ספרי הקומיקס (נובלות גרפיות) הטובים ביותר לשנת 2013 עד כה. במסגרת סיכום חצי-שנתי של האתר המצליח, זכתה המהדורה האנגלית של הספר, שיצאה במקביל לזו העברית.

ובפינת הלמה שספורט יעניין גיקים:

וואלה מדווחים ששאראס מתקרב לסיכום במכבי תל אביב - הליטאי יגיע בעוד כשבועיים לישראל ואמור לסכם סופית את הצטרפותו. גורמים מעריכים: הפערים הכספיים - ניתנים לגישור. ידיעה זו מעוררת רגשות מעורבים בכל מעריצי מכבי, כולנו זוכרים רק טוב משאראס, השאלה היא אם נשאר משהו מהקסם בכוכב המזדקן. כמו כן הצהובים לא שוללים אפשרות שאליהו יישאר, מה שכבר הופך את הקיץ הקרוב למבולגן כרגיל מאחורי הקלעים של מועדון הכדורסל הגדול בארץ.

ולקראת דראפט הNBA שיתרחש הלילה, דה באזר מביאים סקירה של בוגרי הדראפט משנה שעברה ומה שמצפה לנו בדראפט השנה.

אז זהו להיום, את כל הפרטים והלינקים, כולל הטקסט המלא של פרק זה, ניתן למצוא בכתובת:

http://geekster.co.il/newsster/001 

ניתן גם להעיר ולהגיב בהערות שבעמוד זה. לא לשכוח לדרג אותנו באייטיונס ובאייקאסט.

אני הייתי עומר ניניו, אתם האזנתם לפרק הראשון של החדשות מבית גיקסטר - הניוזסטר.