מסך של כסף - סיכום שבועי של נתוני קופות הקולנוע

מה הקטע עם פרנצ'ייז 'הטורף'? הסרט המקורי מלפני 30 שנה זכור לטובה, וגם הוליד המשך, אז בשנות האלפיים פוקס החליטו להחיות אותו. אבל במקום להחיות זה מרגיש יותר כאילו הם מוציאים אותו לאוורור מדי פעם, כי הסרטים האלה לא משאירים הרבה רושם ועדיין ממשיכים להגיע. השבוע יצא 'הטורף' (באנגלית The Predator. לא להתבלבל עם הסרט המקורי, שהוא סתם Predator), וניסה שוב לגרום לפרנצ'ייז להתרומם.

או שהוא לא ממש ניסה? 'הטורף' פתח עם 24 מיליון דולר, לא הסכום הכי מרשים לסרט מס' 4 בסדרה (או 6 אם כוללים את הקרוסאובר עם 'הנוסע השמיני'). ואני אומר שהוא לא ממש ניסה כי זה לא נראה שהוא מתאמץ להגיע מעבר לזה, אולי לחדש משהו או למשוך קהלים חדשים. זה אמנם הספיק לו בשביל המקום הראשון, אבל אלה ביצועים סבירים לכל היותר. כיאה למסורת.

predator.jpg

בינתיים 'הנזירה' יורד למקום השני עם 18 מיליון דולר בסופ"ש ו-85 מיליון בסך הכל, נפילה אכזרית של כמעט שני שליש לעומת השבוע שעבר. ירידות גדולות כאלה הן למעשה נורמליות לז'אנר, אבל בעקבות הפתיחה הגדולה שלו אפשר היה לחשוב ש'הנזירה' יתנהג שונה. מסתבר שלא.

במקום השלישי הסרט החדש 'בקשה מסתורית' שפתח עם 16 מיליון דולר. בניגוד לשני הסרטים שמעליו הוא דווקא מקבל ביקורות טובות, ועם תקציב צנוע של 20 מיליון הוא יכול להיות מרוצה.

במקום הרביעי עם פתיחה של 8.8 מיליון דולר נמצא White Boy Rick עם מת'יו מקונוהיי, דרמת פשע על סיפור אמיתי של נער שכבר בגיל 15 היה סוחר סמים ומודיע של ה-FBI.
סרט די מפוספס, שכנראה כיוון לאוסקר ויצא בספטמבר כדי להיעזר בבאזז מהפסטיבלים, אבל אחרי תגובות בינוניות הוא עכשיו סובל גם מביצועים פושרים בקופות.

whiteboyrick.jpg

במקום החמישי 'עשיר בהפתעה' ממשיך להתקדם יפה עם 8.6 מיליון בסופ"ש ונמצא במרחק חצי מיליון מ-150 מיליון דולר בסך הכל.

במקום השישי 'נקמה חריפה' יורד ארבעה מקומות עם 6 מיליון בסופ"ש ו-24 מיליון דולר בסך הכל.

ולסיום, זוכרים את הסרט 'לא נשבר' מלפני 4 שנים? זה שאנג'לינה ג'ולי ביימה, על חייל אמריקאי בשבי היפני בזמן מלחמת העולם השנייה. הוא קיבל סוג של המשך, כזה שממשיך את הסיפור שלו אבל בלי אף אחד מהמעורבים בסרט הקודם (מלבד אחד המפיקים). הסרט החדש נקרא Unbroken: Path to Redemption ופתח במקום העשירי המכובד עם 2.2 מיליון דולר. אין מה לצפות ליותר כי הולך על הכיוון הדתי-נוצרי, ז'אנר די נישתי שמכוון לקהל המסויים שלו בארה"ב. בארץ קצת פחות מן הסתם, ולכן סרטים כאלה לא מופצים כאן בדרך כלל (אלא אם כן, למשל, משחק בהם אביב אלוש. ד"ש מ'הבקתה').

הטבלה המלאה:

1. הטורף - 24.6
2. הנזירה - 18.2
3. בקשה מסתורית - 16
4. White Boy Rick - 8.8
5. עשיר בהפתעה - 8.6
6. נקמה חריפה - 6
7. אימה במצולות - 3.8
8. חיפוש - 3.1
9. משימה בלתי אפשרית: התרסקות - 2.28
10. Unbroken: Path to Redemption - 2.23


דין בלכמן

מנהל העמוד 'סרטים וזה' בפייסבוק. בעל חולשה למהדורות מיוחדות. צריך להתגלח

dean.jpg

קישור קבוע