מסך של כסף - סיכום שבועי של נתוני קופות הקולנוע

אוקיי, זה כבר הרבה יותר טוב. בשבוע שעבר סירבתי להתלהב מהפתיחה של 'עשיר בהפתעה' (26 מיליון דולר בסופ"ש, 35 מיליון בחמישה ימים), כי היא אמנם די טובה אבל לא משקפת את הבאזז שנוצר מעצם היותו סרט שכל שחקניו ממוצא אסייתי.

השבוע זה כבר סיפור שונה - הסרט עדיין במקום הראשון עם 24 מיליון דולר בסוף השבוע, סכום כמעט זהה לסופ"ש הקודם! עכשיו ברור שמדובר במקרה חריג, כי רוב הסרטים חווים ירידה של 40%-60% מהסופ"ש הראשון לשני. ירידה כזו, של פחות מ-10%, זה מטורף. בסך הכל הסרט עומד על 76 מיליון דולר, והשבוע יעבור את ה-100. לא מפתיע שוורנר כבר עובדים על ההמשך.

crazy_rich_asians_xxlg Cropped.jpg

‘אימה במצולות' שומר על המקום השני עם 12 מיליון דולר בסופ"ש ו-105 מיליון בסך הכל. הסרט הזה הוא הצלחה עולמית - סך ההכנסות שלו עלה ל-411 מיליון דולר (יותר מ'סולו'!), הרבה בזכות 143 מיליון מסין.

'בובה של רצח' החדש פותח רק במקום השלישי עם 9.5 מיליון דולר. מליסה מקרת'י מאכזבת בפעם השנייה הקיץ (אחרי Life of the Party) ולא מצליחה להתרומם עם סרט הבובות הגסות שלה. כנראה שמה שעבד ב'טד' היה חד-פעמי.

HPTMR Cropped.jpg

במקום הרביעי 'משימה בלתי אפשרית: התרסקות' עם 8 מיליון דולר בסופ"ש ו-194 מיליון בסך הכל, עובר עוד רגע את הסרט הקודם ('אומת הנוכלים'). עדיין קשה לומר מה הסיכויים שלו להגיע ל-215 מיליון, לעקוף את מב"א השני ולהיות הסרט המכניס בסדרה.

עכשיו שלושה סרטים מאוד צמודים:

במקום החמישי 'מייל 22' עם 6.3 מיליון בסופ"ש ו-25 מיליון בסך הכל. שיתוף הפעולה הרביעי של מארק וולברג עם הבמאי פיטר ברג מסתמן כאכזבה קופתית שלישית אחרי הצלחה בודדת. במקום השישי 'כריסטופר רובין' עם 6.2 מיליון בסופ"ש ו-77 מיליון בסך הכל, לא משהו להשוויץ בו אבל עדיין יפה מאוד אחרי פתיחה של 24 מיליון. במקום השביעי 'אלפא' עם 6 מיליון בסופ"ש ו-20 מיליון בסך הכל. חבל, זה סרט שיכל להצליח יותר אם היו נותנים בו אמון במקום לשנות לו את תאריך היציאה שוב ושוב ולבסוף לקבור אותו באוגוסט.

axl Cropped.jpg

ובמורד הטבלה הסרט A.X.L, על נער שמתחבר עם כלב רובוטי, פתח במקום העשירי עם 2.7 מיליון דולר. זה סרט זניח שהופק בתקציב של 10 מיליון דולר ע"י החברות גלובל רוד ולייקשור. גלובל רוד כבר בדרך לפשיטת רגל, וכנראה התעקשו להוציא את הסרט בניסיון נואש להראות סימני חיים ולהחזיק את הראש מעל המים.

הטבלה המלאה:

1. עשיר בהפתעה - 24.8
2. אימה במצולות - 12.8
3. בובה של רצח - 9.5
4. משימה בלתי אפשרית: התרסקות - 8
5. מייל 22 - 6.3
6. כריסטופר רובין - 6.2
7. אלפא - 6
8. שחור על לבן - 5
9. סלנדרמן - 2.79
2.78 - A.X.L .10

 


download+(1).jpg

דין בלכמן

מנהל העמוד 'סרטים וזה' בפייסבוק. בעל חולשה למהדורות מיוחדות. צריך להתגלח


קישור קבוע