מסך של כסף - סיכום שבועי של נתוני קופות הקולנוע

וואו כמה חם בחוץ. אין כוח לזוז, רק לשבת במזגן ולחכות שיעבור. אם חייבים לצאת מהבית אז שיהיה לקולנוע, כדי שאפשר יהיה להמשיך לשבת במזגן ולא לעשות כלום. אוף איזה חום! אין כוח אפילו לחשוב. תביאו את הסרט הכי מטומטם שיש לכם. מה? ג'ייסון סטת'האם נגד כריש ענקי? יופי, יופי. גם ככה נמס לי המוח.

זה מה שחשבו לעצמם לא מעט צופים אמריקאיים בעודם מדדים לאולם הקולנוע כדי לראות את The Meg, או בשמו הישראלי 'אימה במצולות'. וככה סרט שהתחזיות צפו לו פתיחה בסביבות ה-20 מיליון דולר הפתיע עם 45 מיליון בסוף השבוע. הישג מרשים לסטת'האם, שזו הפתיחה הכי טובה שלו מלבד שני סרטי 'מהיר ועצבני' האחרונים. כשדוויין ג'ונסון (שהיה איתו בסרטים האלה) נלחם בחיות ענקיות השנה בסרט 'פרא', זה הלך לו פחות טוב. זו גם פתיחה לא רעה באופן כללי לחודש אוגוסט, ו… רגע… התקציב שלו הוא 130 מיליון דולר?! טוב, פתאום הפתיחה הזו לא נראית כזו גדולה. הם יצטרכו להסתמך על הסינים אם הם מקווים להחזיר את ההשקעה.

the-meg-4.jpg

אני לא סתם אומר את זה - בהתאם למגמה ההוליוודית לכוון לקהל היעד הסיני לא פחות (ולפעמים יותר) מלקהל האמריקאי, הסרט הזה הוא הפקה משותפת של וורנר עם חברה סינית, והקאסט כולל את השחקנית הסינית לי בינגבינג. ובאמת הסרט פתח גם בסין השבוע, והכניס שם יותר מאשר בארה"ב -  50 מיליון דולר.

‘משימה בלתי אפשרית: התרסקות' יורד למקום השני וממשיך להתקדם יפה עם 19 מיליון דולר ו-161 מיליון בסך הכל.

גם 'כריסטופר רובין' יורד מקום אחד והוא שלישי עם 13 מיליון דולר ו-50 מיליון בסך הכל.

במקום הרביעי 'סלנדרמן', ניסיון כושל לבסס סרט אימה על הדמות הויראלית של האיש הגבוה וחסר הפנים שחוטף ילדים. הוא פתח עם 11 מיליון דולר, דווקא סכום לא רע לסרט בתקציב של 10 מיליון, אבל אני אומר 'כושל' כי הוא מקבל ביקורות נוראיות, גם ממבקרים וגם מהקהל.

slender-man-movie.jpg

במקום החמישי 'שחור על לבן' שבניגוד ל'סלנדרמן' דווקא מקבל ביקורות מעולות, אבל הוא הוקרן רק ב-1500 אולמות ולכן הסתפק בפתיחה של 10 מיליון דולר. נראה בהמשך עד כמה יעזור לו הבאזז שהוא מקבל.

השבוע יצא גם הסרט Dog Days, דרמה קומית על כל מיני אנשים שונים והדרך בה הכלבים שלהם משפיעים להם על החיים. הסרט הזה לא ממש עניין אף אחד וכנראה שגם לא ציפו ממנו להרבה, והוא הכניס 2.5 מיליון בסופ"ש, ובסך הכל 3.5 מיליון מאז שיצא ביום רביעי. לקח לי רגע להבין בכלל שזה לא Show Dogs, שיצא לפני שלושה חודשים ונקרא בארץ 'מילה של כלב'. גם הוא לא הותיר איזשהו רושם בקופות (או בכלל).

חברים, אם הסרט שלכם מתמקד בחיות, הן צריכות להיות בגודל של בניין ולאכול אנשים! מה לא ברור?

הטבלה המלאה:

1. אימה במצולות - 45.4
2. משימה בלתי אפשרית: התרסקות - 19.3
3. כריסטופר רובין - 12.9
4. סלנדרמן - 11.3
5. שחור על לבן - 10.8
6. המרגל שזרק אותי - 6.4
7. מאמה מיה 2 - 5.8
8. נקודת שוויון 2 - 5.4
9. מפלצת של מלון 3: יוצאים לחופשה - 5.2
10. אנטמן והצרעה - 4.1


download+(1).jpg

דין בלכמן

מנהל העמוד 'סרטים וזה' בפייסבוק. בעל חולשה למהדורות מיוחדות. צריך להתגלח


קישור קבוע