מסך של כסף - סיכום שבועי של נתוני קופות הקולנוע

אוף, הגיע חודש אוגוסט, הזמן המת של הקיץ הקולנועי. כל הסרטים הגדולים כבר יצאו ועכשיו האולפנים מתחילים להוציא את השאריות. שלושה סרטים חדשים יצאו השבוע, אף אחד מהם לא הצליח להתגבר על 'משימה בלתי אפשרית: התרסקות' ולהדיח אותו מהמקום הראשון.

לא שאני מזלזל ב'משימה בלתי אפשרית', כן?  הוא מרוויח ביושר את אהבת הקהל והמבקרים, ובזכותם הוא ירד רק 42% לעומת השבוע שעבר והכניס 35 מיליון דולר בסופ"ש. הוא עומד על 124 מיליון בסך הכל, וההכרזה על סרט שביעי כבר די מתבקשת בשלב הזה.

במקום השני 'כריסטופר רובין', שפותח עם 24 מיליון דולר אחרי תחזיות של 30 פלוס. דיסני יודעים לייצר להיטים כשהם רוצים, בטח עם עיבודי לייב-אקשן לקלאסיקות מצוירות, ואם הם מוציאים סרט כזה באוגוסט כנראה שמראש הציפיות ממנו לא גבוהות. חבל כי התגובות של הקהל דווקא חיוביות, ויש לי הרגשה שבחורף הוא היה מצליח יותר.

christopher-robin-1111907-1280x0.jpeg

במקום השלישי 'המרגל שזרק אותי' פותח עם 12 מיליון דולר. התחזיות צפו 10-15 מיליון, ובואו נודה על האמת, איך אפשר לצפות למשהו מסרט עם שם כזה? לסרטי קומדיה גם ככה קשה להצליח כבר תקופה, ועד כמה שאני אוהב את קייט מקינון, היא לא יכולה להציל סרט שלא עושה שום מאמץ להראות משהו חדש, שונה או מקורי.

בשביל הסרט הנוסף שיצא השבוע נצטרך לצלול עד המקום השמיני בטבלה - 'מוחות אפלים' פתח עם 5.8 מיליון דולר בלבד, קצת פחות מהתחזיות הנמוכות-גם-ככה של 8 מיליון. הוא אמנם מבוסס על ספר נוער פופולרי, אבל הז'אנר הזה גוסס אחרי שאף אחד לא הצליח לשחזר את ההצלחה של 'משחקי הרעב', וגם הסרט הזה לא נראה כמו משהו שלא ראינו קודם.

את העשירייה הראשונה סוגר 'כוח הטיטאנים' עם 4.7 מיליון בסופ"ש ו-20 מיליון בסך הכל. הוא יצא רק בשבוע שעבר והנה הוא מהר מאוד נעלם.

maxresdefault.jpg

לסיום, אפשר לאחל מזל טוב ל'הפנתר השחור' שסוף סוף הצליח להגיע ל-700 מיליון דולר! לקח לו 3 וחצי חודשים להגיע ל-699, ועוד חודשיים שלמים לעשות את המיליון האחרון.

בעולם, אם תהיתם, הוא עומד על 1.3 מיליארד, רביעי מבין סרטי מארוול אחרי שלושת סרטי 'הנוקמים'.
 

הטבלה המלאה:

1. משימה בלתי אפשרית: התרסקות - 35.3
2. כריסטופר רובין - 24.5
3. המרגל שזרק אותי - 12.1
4. מאמה מיה 2 - 9
5. נקודת שוויון 2 - 8.7
6. מפלצת של מלון 3: יוצאים לחופשה - 8
7. אנטמן והצרעה - 6.3
8. מוחות אפלים - 5.8
9. משפחת סופר-על 2 - 4.9
10. כוח הטיטאנים - 4.7


download+(1).jpg

דין בלכמן

מנהל העמוד 'סרטים וזה' בפייסבוק. בעל חולשה למהדורות מיוחדות. צריך להתגלח


קישור קבוע