מסך של כסף - סיכום שבועי של נתוני קופות הקולנוע

דנזל וושינגטון עושה השבוע משהו בפעם הראשונה: מככב בסרט המשך. מפתיע, לא? שחקן כזה ותיק ומוכר, ואף אחד מהסרטים שלו לא זכה לפרק נוסף. די מרשים בהתחשב בזה שרוב מה שרואים בקולנוע זה סרטי המשך, ואני לא מגזים - מתוך עשרת הסרטים הכי מרוויחים בסוף השבוע האחרון, רק שניים הם לא המשכים.

ההמשך הראשון בקריירה של דנזל הוא 'נקודת שוויון 2', שיוצא ארבע שנים אחרי הסרט הראשון. התחזיות צפו לו פתיחה של 25-30 מיליון, אבל הוא הפתיע לטובה ופתח עם 36 מיליון דולר, קצת יותר מהסרט הקודם (34 מיליון, מול תחרות קלה בהרבה).

העובדה שהוא פתח במקום הראשון מעצימה את ההישג, כי בתחילת הסופ"ש נראה היה ש'מאמה מיה 2' יהיה ראשון עם פתיחה בסביבות ה-40 מיליון. אבל בשבת 'מאמה מיה' נחלש, 'נקודת שוויון' התחזק, וקיבלנו מהפך.

'מאמה מיה 2' פתח שני עם 35 מיליון ויוצא קצת מאוכזב, למרות שהסכום תואם בסופו של דבר את התחזיות, ומתעלה על הפתיחה של הראשון מלפני 10 שנים (27 מיליון). במקרה שלו אולי חשוב יותר מה יקרה מחוץ לארה"ב, משם הגיעו רוב ההכנסות (מעל 75%) של הסרט הראשון.

'מפלצת של מלון 3' במקום השלישי עם 23 מיליון, ירידה לא גדולה של 46% משבוע שעבר, והוא עומד על 91 מיליון דולר בסך הכל.

'אנטמן והצרעה' רביעי עם 16 מיליון בסופ"ש ו-165 מיליון בסך הכל. מה ש'מלחמת האינסוף' עשה בשלושה ימים או 'הפנתר השחור' בארבעה, הוא כבר לא יצליח לעשות בכלל.

שלושת המקומות הבאים צמודים-צמודים, כשדווקא הסרט הותיק מביניהם יוצא עם ידו על העליונה: 'משפחת סופר-על 2' חמישי עם 11.9 מיליון (557 מיליון סה"כ), 'גורד שחקים' שישי עם 11.3 מיליון (47 מיליון סה"כ. ככה זה כשאתה לא סרט המשך) ו'עולם היורה: נפילת הממלכה' עם 11.2 מיליון (384 מיליון סה"כ).

סרט נוסף שפתח השבוע הוא Unfriended: Dark Web, המשך (איך לא) לסרט האימה Unfriended, או בישראל 'הסרט חבר'. הוא נמצא במקום ה-9 עם 3.5 מיליון דולר בלבד, הרבה פחות מהסרט הראשון שפתח עם 15 מיליון לפני 3 שנים. ועדיין, עם תקציב זעום של מיליון דולר, בכל זאת אמור להיות כאן רווח נקי.

הטבלה המלאה:

נקודת שוויון 2 - 36
מאמה מיה 2 - 34.9
מפלצת של מלון 3: יוצאים לחופשה - 23.7
אנטמן והצרעה - 16.5
משפחת סופר-על 2 - 11.9
גורד שחקים - 11.3
עולם היורה: נפילת הממלכה - 11.2
הטיהור הראשון - 5.1
Unfriended: Dark Web - 3.6
Sorry to Bother You - 2.8


download.jpg

דין בלכמן

מנהל העמוד 'סרטים וזה' בפייסבוק. בעל חולשה למהדורות מיוחדות. צריך להתגלח


קישור קבוע