מסך של כסף - סיכום שבועי של נתוני קופות הקולנוע

אני יודע מה אתם חושבים - כבר יותר מחודשיים שלא יצא סרט חדש של מארוול! פשוט מחדל, שערוריה של ממש. אז השבוע, אחרי מה שודאי נראה כמו נצח, ההמתנה המייגעת באה סוף סוף לקצה עם צאתו של "אנטמן והצרעה", הסרט ה-20(!) ביקום הקולנועי הבלתי נגמר הזה.

"אנטמן" הראשון פתח עם 57 מיליון דולר, פתיחה נוראית במונחי מארוול, רחוקה רק 2 מיליון מהפתיחה הנמוכה ביותר ששייכת ל"הענק הירוק". למרות זאת, יש סיבה לאופטימיות. בניגוד לביצועים בקופות הסרט לא נחשב לכזה גרוע, ואיש הנמלה גם הרוויח כמה נקודות זכות בעקבות ההופעה המשעשעת שלו ב'מלחמת האזרחים'. חוץ מזה, סרטי המשך של מארוול נוטים להתעלות על קודמיהם באופן די עקבי.

ant-man-and-the-wasp.jpg

ובכן, "אנטמן והצרעה" פתח עם 75 מיליון דולר בסוף השבוע, בהחלט שיפור לעומת הסרט הראשון - אבל בכל זאת קצת מאכזב. 75 מיליון היה הסכום ההתחלתי שצפו התחזיות המוקדמות, ואז הן טיפסו לטווח של 85-95 מיליון. גם ביום שבת, על סמך המספרים של שישי, ההערכות עוד עמדו על מעל 80, אבל המשך הסופ"ש היה חלש מהצפוי.

נכון, לכל סרט אחר (כמעט) זה היה נחשב שיפור מצוין. מה לעשות, מסרט של מארוול בתקציב של 160 מיליון מצפים ליותר. זו אחת הפתיחות הנמוכות שלהם, והכי נמוכה מבין סרטי ההמשך. היא קוטעת רצף של 5 פתיחות מעל 100 מיליון, שעשוי היה להימשך עוד 4 סרטים לפחות. זו ללא ספק החוליה החלשה ביקום הקולנועי, אבל זה מראה עד כמה הפרנצ'ייז חזק: גם החוליה הכי חלשה שלו רחוקה מלהיות כישלון, ועם 3 סרטים בשנה הוא יכול לספוג את זה ולהמשיך הלאה. בניגוד ל'מלחמת הכוכבים' למשל, שעבר מבחן דומה עם 'סולו', ושם התוצאות עדיין לא ברורות.

במקום השני בטבלה 'עולם היורה 2' עם 28.6 מיליון בסופ"ש ו-333 מיליון בסך הכל, ובעולם הוא בדיוק עבר את המיליארד. אז שלא יהיה ספק, הדינוזאורים פה כדי להישאר.

jurassic-world_0.jpg

במקום השלישי 'משפחת סופר-על 2' מאוד צמוד אליו עם 28.4 מיליון דולר בסופ"ש ו-503 מיליון בסך הכל, עובר את 'מוצאים את דורי' והופך לסרט האנימציה המכניס ביותר בכל הזמנים. סרט רביעי בחצי שנה שעושה יותר מחצי מיליארד, ואיזה קטע - כולם של דיסני.

במקום הרביעי 'הטיהור הראשון' עם 17 מיליון בסופ"ש ו-31 מיליון בסך הכל מאז שפתח ביום רביעי. פתיחה נמוכה יחסית לשלושת סרטי 'הטיהור' הקודמים שפתחו בטווח של 29-34 מיליון, למרות ההקדמה לרביעי כדי לנצל את יום העצמאות. אבל לא נורא, בזכות התקציבים הנמוכים הסדרה הזו עדיין עושה יופי של רווחים.

במקום החמישי 'סיקאריו: הנקמה' עם 7.6 מיליון בסופ"ש ו-35 מיליון בסך הכל, ירידה די תלולה של כמעט 60% לעומת שבוע שעבר, אז הוא פתח עם 19 מיליון. 'סיקאריו' הראשון ממש לא היה הצלחה קופתית אבל התגובות הטובות שקיבל כנראה הצדיקו סרט נוסף (גם אם הפעם זה בלי הבמאי דני וילנב). למרות שהוא יצא בתאריך קיצי ואטרקטיבי, 'הנקמה' לא קיבל תקציב מנופח כמו שעושים הרבה פעמים עם סרטי המשך, אז יכול להיות שסוני לא כיוונו פה גבוה. את ה-46 מיליון של הראשון הוא יעבור, אבל לא יגיע הרבה מעבר לזה.

landscape-1530448703-benicio-del-toro-sicario-2.jpg

במקום השישי 'Uncle Drew' עם 6.6 מיליון בסופ"ש ו-30 מיליון בסך הכל, אחרי פתיחה של 15 מיליון בשבוע שעבר. מדובר בקומדיה על דמות מפרסומות של פפסי, אותה מגלם שחקן ה-NBA קיירי ארווינג. ברצינות.

ולסיום, במקום ה-16 נמצא הסרט 'Sorry to Bother You' עם 727 אלף דולר. למה זה שווה התייחסות? כי הוא הציג רק ב-16 אולמות, שזה אומר יותר מ-45 אלף דולר בממוצע לאולם. זה ממוצע גבוה יותר מזה שהיה ל-'משפחת סופר-על 2' כשהוא פתח עם יותר מ-180 מיליון! בסופ"ש הקרוב הוא כבר יציג ב-700 אולמות, מעניין איך יילך לו אז. (אגב, תראו את הטריילר. נראה הזוי ונפלא)

הטבלה המלאה:

1. אנטמן והצרעה - 75.8

2. עולם היורה: נפילת הממלכה - 28.6

3. משפחת סופר-על 2 - 28.4

4. הטיהור הראשון - 17.3

5. סיקאריו: הנקמה - 7.6

6.6 - Uncle Drew .6

7. אושן 8 - 5

8. תופסת - 3

2.5 - Won’t You Be My Neighbor? .9

10. דדפול 2 - 1.6


דין בלכמן

מנהל העמוד 'סרטים וזה' בפייסבוק. בעל חולשה למהדורות מיוחדות. צריך להתגלח


קישור קבוע