מסך של כסף - סיכום שבועי של נתוני קופות הקולנוע

זה היה אמור להיות סופ"ש חגיגי במיוחד בקופות, בו מיליוני צופים נרגשים ממלאים את האולמות בהמוניהם. בכל זאת, סרט חדש של 'מלחמת הכוכבים' זו סיבה למסיבה…או שלא?

נראה שלמסיבה הזו הגיעו פחות אורחים מהצפוי, כי "סולו: סיפור מלחמת הכוכבים" הכניס 84 מיליון דולר בשלושת הימים הראשונים שלו ובסך הכל 103 מיליון בארבעה ימים (סופ"ש ארוך בגלל Memorial Day). זו פתיחה טובה ואף מצוינת כמעט לכל סרט אחר, אבל כשמדובר במותג כמו "מלחמת הכוכבים" הסטנדרטים שונים לחלוטין.

Film Review Solo: A Star Wars Story

סרט האנתולוגיה הראשון " רוג אחת", פתח עם 155 מיליון, שלא לדבר על "הכוח מתעורר" ו"אחרוני הג'דיי", שלושתם היו הסרטים הכי מכניסים בשנה שבה יצאו, "סולו" אפילו לא קרוב לזה. למעשה, הוא פתח עם סכום די דומה לסרטי הפריקוול (פרקים 1-3), והם עשו את זה בלי כרטיסים יקרים של תלת מימד או איימקס. בסכום הסופי לא נראה שסולו יעבור אותם, ואם נכניס חישוב של אינפלציה זה כבר יהיה ממש מביך.

גם התחזיות לסרט צפו פתיחה מוצלחת יותר של 130-150 מיליון, ואפילו עמדו על 170 בתחילת החודש. אי אפשר לומר שזה כישלון, כי כאמור 103 מיליון זה הישג יפה מאוד בפני עצמו, אבל זו כן ללא ספק אכזבה. מצד שני, כבר במשך חודשים בכירים בדיסני מתכוננים לכך שסולו יהיה נפילה בקופות.

קשה לקבוע מה בדיוק גרם להבדל כזה גדול בין הפתיחה לבין התחזיות או הסרטים האחרים. זה ככל הנראה שילוב של כמה גורמים, למשל – "מלחמת האינסוף" שהיה אירוע קולנועי ענק יצא רק לפני חודש, "דדפול 2" יצא בשבוע שעבר והם גרמו לסולו להיבלע קצת. אחרוני הג'דיי יצא לפני חצי שנה, ואולי מלחמת הכוכבים עוד לא בשלב שאפשר להוציא סרטים בתדירות גבוהה כמו מארוול. צריך גם להוסיף כמובן את הסרט עצמו - הביקורות פושרות, פיטורי הבמאים, שמועות על איכות הסרט וכו.  

qx6g0a3houz01.jpg

לוקאספילם, שלא רגילים לראות ביצועים חלשים של סרט "מלחמת הכוכבים" ועכשיו מוצאים את עצמם בסיטואציה לא מוכרת, יצטרכו לעשות חושבים ולראות איך הם ממשיכים מכאן, כי גם ההכנסות מחו"ל לא במצב מזהיר - רק 68 מיליון דולר מחוץ לארה"ב, כשהצפי היה לכפול מזה.

במקום השני בטבלת שוברי הקופות, "דדפול 2" עם 53 מיליון ו-218 מיליון בסך הכל. עדיין קצת מאחור יחסית לסרט הראשון, אבל לא בהרבה. כנראה יעשה יותר כסף מסולו במיוחד שמדובר בסרט מדורג R. במקום השלישי "הנוקמים: מלחמת האינסוף" עם עוד 22 מיליון, עולה ל-627 מיליון בסך הכל ועובר את "הנוקמים" הראשון ו"אחרוני הג'דיי" בדרך למקום השישי בטבלת הסרטים המכניסים בהיסטוריה.

רביעי 'מועדון הספר הטוב' עם 13 מיליון, סכום כמעט זהה לפתיחה שלו בשבוע שעבר שזה יפה. הוא עומד על 35 מיליון בסך הכל.

בהמשך הטבלה, הסרט התיעודי RBG על שופטת ביהמ"ש האמריקני רות ביידר גינסבורג הכניס מיליון וחצי דולר, והוא עומד על 6 מיליון בסך הכל. נתון מרשים יחסית לסרט תיעודי שמוקרן רק ב-400 אולמות.

"מקום שקט" הכניס עוד 3 מיליון והוא כבר עומד על 180 מיליון. הישג מדהים לסרט הזה, שהתקציב שלו הוא 17 מיליון בלבד.

ולסיום, 'הפנתר השחור' מגרד עוד חצי מיליון, וחסרים לו רק עוד 1.3 מיליון כדי להגיע ל-700. בשלב הזה סביר להניח שהוא יגיע לשם, גם אם מארוול יצטרכו לקנות את הכרטיסים בעצמם.


דין בלכמן

מנהל העמוד 'סרטים וזה' בפייסבוק. בעל חולשה למהדורות מיוחדות. צריך להתגלח

 

 

 


קישור קבוע