Box Office - סיכום שבועי של נתוני קופות הקולנוע

אחרי שבילה 5 מתוך 6 השבועות האחרונים במקום הראשון, "ג׳ומנג׳י" מפנה את מקומו בראש טבלת הקופות לחלקה האחרון של טרילוגיית הטראש האירוטית - ״50 גוונים של שיחרור״, אבל גם לעוד צמד סרטים חדש, ויורד עד למקום הרביעי.

AAMAAwDGAAgAAQAAAAAAABBbAAAAJDg3YjRjYmE1LWEzODUtNGVjOS1hNDE1LWZiMWM5YjI2NzgwZg.jpg

ומה קורה בטבלה השבועית?

כאמור, במקום הראשון ״50 גוונים של שחרור״ עם 38.5 מיליון דולרים בארה״ב ועוד 96.5 מיליון ברחבי העולה לסופ״שׁ ראשון כולל של 135 מיליון שהעבירו את הטרילוגיה כולה אל מעל למיליארד דולר הכנסות בקופות ברחבי העולם.

במקום השני, סרט הילדים ״פיטר הארנב״ שהכניס סכום נאה של 25 מיליון דולרים ויהווה תחרות לא מבוטלת ל ״50 גוונים״ בסוף השבוע הקרוב (לסרטי ילדים יש בדרך כלל ״רגליים״ הרבה יותר טובות מסרטים בדירוג R), אין לגביו מספרים משאר העולם אז נצטרך לחכות כדי לראות מה הוא יעשה שם.

סרטו של קלינט איסטווד - ״הרכבת של 15:17 לפריז״ הגיע בזמן כדי לתפוס את המקום השלישי עם 12.5 מיליון, והוסיף עוד 5.7 מיליון משווקים שונים ברחבי הגלובוס. מנקודה זו והלאה, שאר העשיריה הראשונה מורכבת מסרטים שאינם חדשים, ולכן אין צורך ממשי לפרט לגביהם:

"ג׳ומנג׳י" - 10 מיליון בסופ״שׁ הנוכחי, סה״כ 365.8 מיליון בארה״ב עם עוד 517 מיליון בעולם לסה״כ של 883.4 מיליון דולרים - רשמית זהו הסרט הרווחי ביותר של דווין ״דה רוק״ ג׳ונסון. הסרט שהוא חידוש לסרט האהוב משנות ה-90 עם רובין ויליאמס שבר כל תחזית שניתנה לו, אף אחד בהוליווד לא האמין שהסרט יוכל להגיע למספרים כאלו וסרט המשך כבר בתכנון.

DF_05153_R_2040.0.jpg

״האומן הגדול מכולם" הוסיף לקופתו עוד 6.4 מיליון בארה״ב והביא את סך ההכנסות שם ל 146.5 מיליון, כשעוד 167.9 מגיעים משאר העולם ומביאים אותו ל 314.5 מיליון דולר.

״הרץ במבוך - תרופת המוות״ מכניס 13.4 מיליון בסוף השבוע השני שלו בארה״ב, מה שמציב אותו בסך הכנסות של 43 מיליון, עם עוד 180.2 מיליון שמגיעים משאר העולם, לסה״כ של קצת פחות מ 230 מיליון דולרים. אין ספק שההייפ על הסדרה נגמר ופציעתו של הכוכב הראשי דילן אובריאן שגררה עיכובים בצילומים פגעה גם היא בהכנסות.

סרט האימה ״ווינצ׳סטר״ מכניס עוד 5.2 מיליון בסוף השבוע השני שלו ומביא את סך ההכנסות שלו ל 17.3 מיליון דולרים, אין נתונים לגבי הפצה בחו״ל וספק אם נקבל כאלו בזמן הקרוב.

״העיתון״ (סרטו של ספילברג) ממשיך להתקדם לאיטו ומוסיף עוד 3.6 מיליון דולרים שמציבים אותו על סך הכנסות בארה״לֹ של 73 מיליון ועוד 50.2 מיליון שמגיעים משאר העולם מעבירים אותו אל מעבר לרף של 123 מיליון דולרים.

__5a1c9b8e3863d.jpg

״צורת המים״ (סרטו של גיירמו דל טורו) ממשיך לאסוף פרסים ובאז בדרך לאוסקר, וגם מוסיף עוד 3.1 מיליון דולרים לקופותיו, מה שמצב אותו במרחק נגיעה מ 50 מיליון דולר בארה״ב, כשעוד 24.4 מיליון מגיעים משאר העולם, האם הוא יקבל ״באמפ״ מהאוסקר (שבו הוא מועמד ל-13 פסלונים) עוד מספר שבועות? נחכה ונראה.

״מאורת הגנבים״ עם ג׳רארד באטלר וקרטיס ״50 סנט״ ג׳קסון הוסיף עוד 3 מיליון דולרים בסוף השבוע השלישי שלו בבתי הקולנוע והביא את סך ההכנסות שלו בארה״ב ל 41 מיליון דולרים, כשמוסיפים לסכום הזה עוד 16 מיליון משאר העולם מקבלים 57 מיליון דולרים, לא רע עבור סרט שנראה כאילו היה אמור להגיע ישירות למדף ההנחות בכל חנות שעדיין מחזיקה DVD או בלו-ריי.

ובשבוע הקרוב, סרט קטנטן של מארוול יעלה לאוויר וירסק את כל יריביו - ״הפנתר השחור״ צפוי לפתוח בלמעלה מ 3,800 בתי קולנוע בארה״ב ועוד כמה אלפים ברחבי העולם והתחזיות הן לסופ״ש ראשון של למעלה מ 150 מיליון דולרים ואולי אפילו 165 מיליון אם הקהל ילך בעקבות הביקורות המפרגנות.

r_blackpanther_hero_09b05dc9.jpeg

סרט האנימציה "Early Man" של אולפני ארדמן ינסה למשוך כמה ילדים שלא ילכו לראות את הפנתר או את פיטר הארנב והוא הסרט היחידי הנוסף ששווה להזכיר שיוצא השבוע.

נתראה בשבוע הבא עם סיכום קופות נוסף כאן בגיקסטר!


download (1).jpg

רשף שייר

נשבע אמונים לג׳וס ווידון, אארון סורקין ורוב תומאס ולכן רוב החלומות שלו מתנהלים בדיאלוג שעף ב 100 קמ״ש פר סצינה, וזאת כנראה חלק מהסיבה שבגללה הוא תמיד עייף. חונך כטרקי, אבל אוהב גם את בבילון 5 ושאר סדרות המד״ב, במעט הזמן החופשי שלו מתכנן איך ליצור מכונה שתמתח את שעות היום ותאפשר לו לראות יותר סרטים וסדרות


קישור קבוע