מסך של כסף - סיכום שבועי של נתוני קופות הקולנוע

השבוע, סוף כל סוף, יצא הסרט 'ונום'.

הדרך לכאן לא הייתה פשוטה. ההופעה הקולנועית הראשונה של הדמות הייתה הגרסה המאכזבת של טופר גרייס ב'ספיידרמן 3'. כבר אז סוני התחילו לחשוב בכיוון של סרט ספינאוף, ואחרי הריבוט 'ספיידרמן המופלא' הודיעו ש'ספיידרמן המופלא 2' יסלול את הדרך לעולם רחב יותר של סרטי ספיידרמן, כש'ונום' הוא אחד מהם. אבל העולם הקולנועי הזה נגמר עוד לפני שהתחיל אחרי שסרט ההמשך היה כישלון.

לפני שנתיים פורסם שסוני החליטו לנסות שוב להרים את הפרוייקט, הפעם כסרט בפני עצמו, בלי להתחבר (לפחות בינתיים) לסרטים אחרים. אולי במקרה ואולי לא, הידיעה הזו פורסמה 3 שבועות אחרי ש'דדפול' הצליח הרבה מעבר לציפיות, והוכיח שהקהל יישמח לראות גם דמויות קומיקס שוליות יותר, ולא בהכרח 'גיבורים' במובן הקלאסי. הסקרנות התגברה כשהוכרז מאוחר יותר שטום הארדי ישחק בתפקיד הראשי, והבמאי יהיה רובן פליישר ('זומבילנד'). אבל כשיצא הטריילר הראשון הציפיות צנחו אחרי שלא ראו בו את ונום עצמו, ומה שכן ראו לא היה משכנע במיוחד. ככל שהתקרב תאריך היציאה של הסרט, הסימנים המדאיגים התרבו - גם הטריילרים שכן הראו את ונום לא הצליחו להרשים, היו דיבורים על חוסר הסכמה בין הארדי לפליישר על הטון של הסרט, הרבה סצינות שירדו בעריכה, איסור פרסום ביקורות עד הרגע האחרון ומה לא.

venom.jpg

וככה הגענו עד הלום. רוב הביקורות והתגובות ברשתות החברתיות קטלו את הסרט (אבל לא הביקורת שלנו! קראו אותה כאן) בעוד 'כוכב נולד' אותת שהוא הולך להצליח מעבר למצופה (עוד מעט נגיע אליו), אז היה אפשר להניח שהפתיחה של 'ונום' תהיה בתחום התחתון של התחזיות, שנעו בין 55 ל-70 מיליון.

אבל תראו מה זה. למרות כל התגובות השליליות הצופים לא נרתעו, ו'ונום' פתח עם 80 מיליון דולר, שיא לחודש אוקטובר. זו פתיחה מצוינת (כאמור, מעבר לתחזיות), בטח בהתחשב בנסיבות, ובסוני בוודאי נושמים לרווחה אחרי שנראה היה שהם בדרך לעוד כישלון מארוולי.

עכשיו עולה השאלה מה הלאה. סוני כן מתכננים עוד סרטים סביב דמויות מהעולם של ספיידרמן (רק בלי ספיידרמן כרגע) ומן הסתם גם המשך ל'ונום'. נחכה ונראה מה יהיו הביצועים לאורך זמן (מה שנקרא 'רגליים'), אבל אפשר להיות אופטימיים - הפתיחה הזו, יחד עם הכנסות גבוהות מהצפוי גם בשאר העולם (125 מיליון דולר), נראית מבטיחה ואמורה לעודד אותם להתקדם עם התוכניות האלה.

אוקיי, חפרנו קצת על 'ונום', אבל לא נזניח את 'כוכב נולד' שיצא גם הוא השבוע.
זה הרימייק ההוליוודי השלישי לסרט משנות ה-30, וגם הוא עבר כמה וכמה גלגולים לאורך השנים עד שיצא לפועל (בשלב מסוים קלינט איסטווד היה אמור לביים וביונסה הייתה אמורה לשחק בתפקיד הראשי, ולתפקיד של בראדלי קופר נשקלו שמות כמו טום קרוז, ג'וני דפ וליאונרדו דיקפריו). בסופו של דבר בראדלי קופר לקח את הפרוייקט בשתי ידיים - בנוסף לתפקיד הראשי זהו סרט הביכורים שלו כבמאי, והוא השתתף גם בכתיבה וההפקה.

כל ההמתנה הזו השתלמה, כי הסרט כיכב בפסטיבלים וגרף מחמאות לקופר ולליידי גאגא. לכן לא מפתיע שהוא התעלה על תחזיות של 25-30 מיליון ופתח עם 44 מיליון דולר. הקהל והמבקרים מאוד אוהבים את הדרמה המוזיקלית הזו, ובזמן כתיבת שורות אלה שישה מתוך שבעת השירים הכי פופולריים ב-iTunes שייכים לפסקול הסרט (גם יורם שלנו לא נשאר אדיש, קראו את הביקורת שלו כאן).

אז בקופות הוא יעשה את שלו, זה כבר ברור, השאלה האמיתית היא איך יילך לו בעונת הפרסים.

ASIB.jpg

ומה נשמע בהמשך הטבלה?

במקום השלישי 'מפלצות בשלג' עם 14 מיליון דולר בסופ"ש ו-42 מיליון בסך הכל, אחרי שפתח בשבוע שעבר עם 23 מיליון. בשנים האחרונות מחלקת האנימציה של וורנר מנסה להתמקם בסוף ספטמבר - בשנה שעברה הם הוציאו את 'לגו נינג'גו', ובשנה שלפניה את 'חסידודס'. בינתיים 'מפלצות בשלג' מצליח יותר משניהם, אבל בשנה הבאה אמור לצאת בתאריך הזה דווקא סרט אנימציה של דרימוורקס.

במקום הרביעי 'חכם בלילה' עם 12 מיליון דולר בסופ"ש ו-47 מיליון בסך הכל. בשבוע שעבר הוא פתח ראשון עם 27 מיליון דולר ועכשיו יורד למקום אחד מתחת 'מפלצות בשלג'. זה לא משהו חריג כי 'מפלצות' הוא אנימציה. הירידה הזו היא בסדר גמור ובכלל, קווין הארט ממשיך בעקביות לפתוח עם לפחות 20 מיליון דולר, אז הוא יכול להיות מרוצה.

nightschool.jpg

קפיצה קלה למקום השישי - 'בקשה מסתורית' עם 3.4 מיליון דולר בסופ"ש ו-49 מיליון בסך הכל. נכון שהזכרתי רגליים מקודם? אז הנה דוגמה נחמדה: הסרט הזה פתח לפני 3 שבועות עם 16 מיליון, כשבאותו סופ"ש 'הטורף' פתח עם 24 מיליון. עכשיו 'הטורף' עשירי עם רק 900 אלף דולר, וההכנסות הכוללות של שני הסרטים כמעט זהות.

במקום השביעי 'הנזירה' עם 2.7 מיליון דולר בסופ"ש ו-113 מיליון בסך הכל, מקום בשני בסדרת 'לזמן את הרוע' אחרי 'לזמן את הרוע' הראשון. בעולם הוא הסרט המוביל מבין סרטי הסדרה עם קצת פחות מ-350 מיליון דולר.

במקום השמיני 'מבוך האימה' עם 2 מיליון דולר בסופ"ש ו-8.8 מיליון בסך הכל, אחרי שפתח עם 5.1 מיליון בשבוע שעבר. מספרים סבירים ואפילו טובים לסרט קטן ודל-תקציב עם ביקורות רעות והמשפט הכה נואש על הפוסטר - "מהמפיק של המתים המהלכים".

הטבלה המלאה:

1. ונום - 80.2
2. כוכב נולד - 44.2
3. מפלצות בשלג - 14.4
4. חכם בלילה - 12.5
5. הבית עם השעון המסתורי - 7.3
6. בקשה מסתורית - 3.4
7. הנזירה - 2.7
8. עשיר בהפתעה - 2.1
9. מבוך האימה - 2
10. הטורף - 0.9


דין בלכמן

מנהל העמוד 'סרטים וזה' בפייסבוק. בעל חולשה למהדורות מיוחדות. צריך להתגלח

dean.jpg

קישור קבוע