חדשות הקולנוע - סיכום שבועי 11.2

האם "ספליט" מקבל סרט המשך?

סרטו החדש של שאמאלאן "ספליט" קוצר רווחים, הן אצל המבקרים עם ציון של 74% ב Rotten Tomatoes וגם כלכלית עם הכנסות של 100 מיליון דולר לעומת תקציב זעום של 9 מיליון דולר. הרוב המוחלט שצפה ב"ספליט" כבר מאושר מחזרתו של שאמאלאן למותחנים הפסיכולוגים מאשר לסרטים עתירים התקציב שהם הוא נכשל פעם אחר פעם בשנים האחרונות. נראה שלאחר ההצלחה הביקורתית והכלכלית של "ספליט" שאמאלאן כבר עובד במרץ על סרט ההמשך.

שאמאלן פרסם השבוע את הציוץ הבא:

 

**ספוילירים**

מי שצפה בסרט הבין כי העולם שבו מתרחש הסרט "ספליט" הוא אותו עולם של אחד מסרטיו הראשונים של שאמאלאן "בלתי שביר". הסרט מסתיים בכך שהתקשורת מעניקה את השם "השבט" לדמותו של מאקבוי, הרוצח בסרט. השם המיוחד מזכיר לאחת הנשים בדיינר מסויים שלפני כמה שנים היה גם פושע עם שם מיוחד רק שהיא לא מצליחה לזכור מה הוא. כאן נכנסת דמותו של דיוויד דאן (ברוס ויליס) שמזכיר לה שהשם הוא "מר זכוכית". דיוויד דאן היה האיש הבלתי שביר בסרטו השני של שאמאלאן וסמואל אל ג'קסון גילם את תפקידו של הנבל "מר זכוכית".

שאמאלאן מגדיר את "ספליט" בתור סרט ההמשך ל"בלתי שביר", אני אישית לא מבין למה. הם אכן מתרחשים באותו יקום אבל אין שום קשר בין הסרטים. הוא מוסיף לומר ש"ספליט" הוא הסרט השני במספר מתוך טרילוגיה שתציג את העולם הזה.

נראה ששאמאלאן כותב את התסריט לסרט השלישי בסדרה אבל כרגע הפקתו לא הוכרזה באף מקום בצורה רשמית. אך אם מסתכלים על הנתונים הכספיים, הכרזה רשמית של סרט ההמשך היא רק עניין של זמן.


אלישיה ויקנדר בתמונות ראשונות מהסט של "טומב ריידר"

הרקורד של סרטים מבוססים על משחקי וידאו אינו טוב, זו אמירה בלשון המעטה. אי שם בתחילת שנות ה-2000 יצאו שני סרטי "טומב ריידר", אנג'לינה ג'ולי לקחה על עצמה את תפקידה של לארה קרופט שודדת הקברים. הסרטים כמובן נקטלו על ידי המבקרים ואמנם לא נחשבו בתור כישלון כלכלי אבל גם לא הצליחו להרוויח מספיק כסף כדי להחזיר את ההשקה או כדי לאפשר את המשך קיום המותג.

עברו כבר 14 שנה מאז סרט "טומב ריידר" האחרון והוליווד החליטה שמספיק זמן עבר ואפשר לנסות לחבוט שוב לעבר המותג. חידוש סדרת המשחקים רק עזר להעלות את הפופולאריות של המותג והנה, בעוד קצת יותר משנה (מרץ 2018) אנחנו נקבל את הסרט החדש של "טומב ריידר" בכיכובה של אלישיה ויקנדר.

ויקנדר היא אחד השמות החמים בתעשייה בשנים האחרונות, עם הופעות בסרטים כמו: "שם קוד מלאך", "ג'ייסון בורן", "אקס מכינה" וכמובן "הנערה הדנית" שבו היא זכתה באוסקר 2016 בתפקיד שחקנית המשנה.

ייתכן שויקנדר היא בדיוק מה שאנחנו צריכים על מנת להחיות את המותג הזה, רק נקווה שהסרט שמבוים על ידי רואר ווטאנג שזה סרטו ההוליוודי עתיר התקציב הראשון, לא יתברר כאסון.


החידוש ל"יום שישי ה-13" בוטל

רימייקים כבר נהיו חלק מה-DNA של הוליווד, בזה אין שום ספק. חלקם מוצלחים, חלקם נוראיים אבל כולם מבוססים על משהו שהצליח בעבר ודורש עכשיו שיספרו אותו מחדש אם זה כי האפקטים היום טובים יותר או כי רוצים להרוויח דולר מהיר.

הדיווחים הרשמיים מאולפני פאראמונט הציבו את תחילת הצילומים לחידוש של "יום שישי ה-13" באביב הקרוב, איפשהו באמצע חודש מרץ ותאריך שחרור הסרט תוכנן ל-13 לאוקטובר 2017, די סימבולי. למרבה ההפתעה, האולפן החליט להוריד את הסרט ממשבצת ההקרנות שלו. האולפן לא בזבז זמן ובאותו תאריך הכניס את סרטון החדש של דארן ארונופסקי "אמא" בכיכובה של ג'ניפר לורנס. החדשות לעולם האימה לא הפסיקו כאן, פאראמונט החליטו גם להוציא את סרט ההמשך ל"מלחמת העולם Z" משנת 2017 ולהכניס אותו לשנים 2018 או 2019.  

כרגע לא ברור מה הסיבה לביטולו הכללי של הסרט, ההערכות המובילות מפנות את האצבע דווקא לסרט ההמשך "הצלצול" שיצא לאחרונה ברחבי העולם. עם ציון מבקרים של 5% ב Rotten Tomatoes והכנסות של 30 מיליון דולר לעומת תקציב של 25 מיליון הראה לאולפנים שהקהל מצביע ברגליים ולא רץ לראות סרטי אימה.


תמונה ראשונה מהגרסה האמריקאית ל"מחוברים לחיים"

לא יצא לי לראות את "מחוברים לחיים", אני יודע שמדובר בסוג של חסך. כל מי שאני מכיר, לא הפסיק לשבח את סרט הדרמה הקומי הצרפתי שתיאר את יחסיו של אדם שמשותק ברוב חלקי גופו למעט ראשו לבין האדם שסועד אותו.

במשך החודשים האחרונים דווח כי בריאן קרנסטון ("שובר שורות") וקווין הארט ("שושבין להשכרה") עתידיים לקבל את התפקידים הראשיים בסרט והשבוע קיבלנו את התמונה הראשונה מהסט.

אישית, אני לא מבין למה עושים את הסרט הזה. האם אנחנו בתור חברה כל כך מתקשים לקבל סרטים שאינם בשפת מקור של אנגלית? בכל מקרה, לא משנה מה התשובה לשאלה זו, היא ככל הנראה לא מעודדת במיוחד.  


קווין סמית כותב חידוש לדמויות של "ג'יי ובוב השקט"

נראה שהשבוע החדשות על החידושים אינם מפסיקים. קווין סמית' הבמאי שעומד מאחורי סרטים אהובים כמו: "מוכרים בלבד", "דוגמה", "עכברי קניון", "לרדוף אחרי איימי" והמצאת שתי הדמויות המדהימות ג'יי ובוב השקט (שאותו סמית' משחק) מחליט גם לחדש קצת את הסיפור.

סמית' נחשב אחד מהבמאים האמריקאים שאוהבים לעשות סרטים עצמאיים, הוא לא הולך אחרי סרטים עתירי תקציב ואוהב להישאר בעולם הסרטים שהוא בנה. סמית' לאחרונה התחיל לחטוא מעט בעולם הקומיקס שהוא אוהב, בכך שביים פרקים בסדרות כמו "פלאש" ועובד עם מספר ערוצי יוטיוב גיקיים.

סמית' צייץ השבוע תמונה ממחשבו האישי בו הוא מקניט את מעריציו בחידוש לעלילותיהם של "ג'יי ובוב השקט". החידוש יציב את שני החברים בחזרה בהוליווד בזמן ניסיון לחידוש הסרט "בלאנטמן וכרוניק". כזכור, הסרט הראשון ששם את השניים במרכז העלילה נקרא "ג'יי ובוב השקט מכים שנית" בו הצמד נסע להוליווד כדי לעצור את הפקתו של הסרט הראשון "בלאנטמן וכרוניק". כן, זה עושה קצת כאב ראש.

האכזבה היחידה שמגיעה עם הודעה זו היא שסמית' כרגע דוחה את התוכניות לסרט השלישי של "מוכרים בלבד" וסרט ההמשך של "עכברי קניון".


מארוול מקניטים אותנו עם "מלחמת האינסוף"

יש לנו עוד קצת יותר משנה עד שנוכל לצפות בשיאו של היקום הסינמטי של מארוול עם הסרט "הנוקמים: מלחמת האינסוף". עד אז, אולפני מארוול מחליטים להקניט אותנו כמה שיותר עם סרטון מאחורי הקלעים בו יכולים לראות את חלק מהשחקנים על הסט וקצת תמונות אומנות מהסרט העתידי.


סרט "הבאטמן" מוצא במאי חדש

עולם הגיקים הזדעזע לפני כשבוע כאשר בן אפלק הודיע שהוא יורד מתפקיד הבמאי בסרט "הבאטמן" שיהיה סרט הסולו הראשון של האביר האפל ביקום הסינמטי של DC. כבר זכינו לראות את אפלק לובש את חליפת העטלף ב"באטמן נגד סופרמן", קצת ב"יחידת המתאבדים" וכמובן שנראה אותו לא מעט בסרט הקרוב "ליגת הצדק".

ירידתו של אפלק מתפקיד הבמאי באה עם הסיבה כי הוא אינה יוכל לתת את הטיפול הראוי לדמות כאשר הוא יושב גם בתפקיד הבמאי, הכותב והכוכב ולכן החליט לרדת מן התפקיד. תמוהה ככל שתהיה הסיבה, צריך להתמודד איתה ולהמשיך הלאה. WB לא בזבזו שום זמן ומצאו את הבמאי שיחליף את אפלק, מאט ריבס. ברקורד של ריבס ניתן למצוא את הסרטים: "קלוברפילד" ו"כוכב הקופים: השחר".

אין לי דעה האם הבחירה הזו טובה או לא כי אני לא מכיר את ריבס מספיק בתור במאי. "קלוברפילד" היה סרט נחמד ולא ראיתי את הגרסאות החדשות של "כוכב הקופים". בכל מקרה, עם היקום השברירי ש DC מנסים לבנות בשנים האחרונות, ניתן לקוות שלפחות באטמן יהיה נקודת האור שם.


נתי אקב

בן 29, גיק הייטקיסט קלאסי. חובב סרטים באופן מושבע. אוהב כל סרט טוב ללא הבדלי אולפן, במאי ושחקנים. שונא שמייקל ביי הורס את הילדות שלי ואת הפריקוולים שהשמידו את מלחמת הכוכבים


קישור קבוע