חדשות הקולנוע - סיכום שבועי 26.1

ג'יימס קמרון וטים מילר עושים את שליחות קטלנית 6??

ל"שליחות קטלנית: ג'נסיס" היה פוטנציאל להחזיר את סדרת הסרטים הזו למסלול, אחרי כמה סרטי המשך גרועים במיוחד. בחצי השעה הראשונה של הסרט היה נראה שהכיוון נכון, אבל אז הכל הלך לפח, הסרט נכשל ביקורתית וכלכלית. עד להיום נראה שהמותג "שליחות קטלנית" די מת.

ג'יימס קמרון, הבמאי שהתחיל את הרומן שלנו עם מחסלים מהעתיד ("שליחות קטלנית", "שליחות קטלנית: יום הדין") החליט לחזור למותג הגוסס ולפקח על הסרט הבא בסדרה, "שליחות קטלנית 6". אם זו לא הפתעה מספיק גדולה בשבילכם, הבמאי של "דדפול" טים מילר יביים את הסרט הבא. מילר כזכור פרש לאחרונה מהבימוי של "דדפול 2", האם זו הסיבה לעזיבתו? או שקמרון קפץ על ההזדמנות ולקח את הבמאי הלוהט?

בכל מקרה, אני אישית מאמין שלא נראה את הפרויקט הזה (אם נראה) בעשור הקרוב לפחות. קמרון לא מפסיק לאכול את הראש בכל הזדמנות על שלושת! סרטי ההמשך ל"אווטאר", סרטים שעוד לא החלו צילום, קדם הפקה או בעלי כל סימן שמתרחשים באמת. זה נראה שבשנים האחרונות קמרון יותר מדבר ופחות עושה.


שמועה - הודלפה רשימת השחקנים האפשריים לסרט "Green Lantern Corps"

גם אם אתם אוהבים אותו או לא, היקום הסינמטי של DC מתרחב, זוהי עובדה מוגמרת. אחד הסרטים המעניינים ביותר (לדעתי) שעתידים לצאת ביקום הזה, הוא Green Lantern Corps שאמור להשכיח מאיתנו את סרט "השומר הירוק" עם ריאן ריינולדס ב-2011. הסרט יציג את חיל השומרים הירוקים, מעין המשטרה הגלקטית של היקום. באחריותם של השומרים שמירת הסדר ביקום באמצעות טבעות מיוחדות שמאפשרות להם ליצור את כל מה שעולם על דעתם. הסרט תואר על ידי WB כמעין "נשק קטלני" בחלל.

על פי שמועה בלבד, הגיעה לרחבי האינטרנט רשימה קצרה של השחקנים ש WB בוחנת לתפוס את תפקידם של מספר שומרים. הרשימה כללה את: טום קרוז (54), ריאן ריינולדס (40), ג'ייק ג'ילנהול (36), ארמי האמר (30), בראדלי קופר (42) וג'ואל מקהייל (45).

יש שני דברים מאוד מפתיעים שאפשר לראות מרשימה זו. הראשון, הוא שריאן ריינולדס ששיחק את האל ג'ורדן בסרט הכושל משנת 2011, לא ידוע איך השם שלו השתרבב לרשימה זו. בכל מקרה הוא עסוק מידי עם "דדפול" (שצחק לא מעט על חשבון "השומר הירוק") וכנראה חתום על מספר חוזים שמונעים ממנו מלשחק דמות אחרת של גיבור על.
השני הוא הגילאים של השחקנים הרשומים, רובם המוחלט עבר את ה-40 ואם במידה ו WB רוצים שחקנים שימשיכו את המותג הזה לעשור הקרוב, חלקם לא יתאימו לכך.

בסופו של דבר, הוליווד תפתיע את כולנו ותבחר מישהו שאף אחד לא ציפה.


הוכרזו המועמדים לטקס פרסי הראזי

לפני שבסוף חודש פברואר נחגוג את הסופרבול הקולנועי, האוסקר. אנחנו נזכה לראות את הסרטים הטובים ביותר שעברו מול עינינו בשנה האחרונה ולהתווכח האם האקדמיה הצליחה בבחירותיה. אך יום אחד לפני אנחנו נוכל לצחוק קצת על כל הסרטים הגרועים שראינו, זאת רק בטקס פרסי הראזי.

הטקס שמתרחש יום אחד לפני טקס האוסקר מעניק את פרס "פטל הזהב" לסרטים הגרועים ביותר. במהלך השבוע שוחררה רשימת המועמדים לפרס "הנחשק". שני סרטים מובילים את רשימת המועמדים השנתיים: "זולנדר" ו"באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק".

הסרט שהובטח להיות הגדול ביותר השנה, עם הציפיות הגדולות ביותר "באטמן נגד סופרמן" מוביל עם 8! מועמדויות. אני לא אוהב את "באטמן נגד סופרמן", אני חושב שמדובר בסרט רע שפספס המון דברים שנוגעים לאידיאולגיות של שני הגיבורים, לקס לות'ר, הקרב המיוחל ועוד ועוד ועוד. אני לא חושב שרוב המועמדויות האלו מגיעות לו, בן אפלק היה באטמן נפלא ולסרט כן היו הברקות פה ושם. "יחידת המתאבדים" אם כבר היה צריך לקבל את כל המועמדויות הללו.


הוכרזו המועמדים לטקס פרסי האוסקר ה-89

אז אחרי הראזי מגיע האוסקר והשבוע זכינו לקבל גם את רשימת המועמדים. הרשמים שלי מן הרשימה שפורסמה:

אני צריך להשלים 3 סרטים כדי להחליט מהו הסרט הטוב ביותר . בינתיים "המפגש" הוא הבחירה שלי. כולם אומרים שדעתי תשתנה לאחר שאצפה ב"אור ירח", את זה אני אדע לקראת סוף השבוע.

אני קצת מופתע מכל המועמדויות של "לה לה לנד" (סרט, שחקנים, בימוי, סינמטוגרפיה, עריכה, מוזיקה, שיר, עיצוב, עריכה, סאונד וכתיבה). אכן סרט מהנה, מיוחד, כיפי שאהבתי מאוד אבל לא חושב שראוי לכל המועמדויות האלו, במיוחד בפרסי השחקנים והבימוי. ב"יחי הקיסר" נעשו דברים הרבה יותר קולנועיים מאשר ב"לה לה לנד". כנראה שהסרט אכן הולך  לקטוף לא מעט פרסים, מאכזב.

הייתכן שהוליווד מתחילה לסלוח לגיבסון ("הסרבן")? הופתעתי מאוד לראות את השם שלו שם. אפשר לומר עליו הרבה דברים, אבל חייבים להודות שהוא במאי מוכשר.

יהיה למייקל שאנון (שחקן משנה - "יצורים ליליים") קרב לא קטן לקבל את האוסקר שכנראה מגיע לו. חבל ש"יצורים ליליים" לא קיבל קצת יותר מועמדויות, סרט מיוחד מאוד.

"קובו ושני המיתרים" אחד הסרטים האהובים עלי בשנה האחרונה, קיבל מועמדות לסרט האנימציה. בתקווה שהוא גם יזכה בפרק שכל כך מגיע לטרוויס נייט ו"אולפני לייקה" על העבודה המדהימה שהם עושים.

מאוכזב מאוד ש"יחי הקיסר" קיבל רק מועמדות אחד, סרט אנדרייטד כל כך. מגיע לו הרבה יותר (לדוגמא, הבימוי, שחקנים)

לא מפתיע אותי ש"שתיקה" לא קיבל כלום מלבד צילום, חושב שמדובר בסרט עם המון אוויר חם ולא יותר מידי תוכן.

סרטי הקומיקס והפרנצ'ייז הגדולים נעלמו לגבי מהרדאר - כרגיל עם מועמדויות של סאונד ואפקטים. דדפול כמובן לא קיבל כלום, מישהו חשב אחרת?


נחשף שמו של "מלחמת הכוכבים: פרק 8" - The Last Jedi

החל משנת 2015 דצמבר הפסיק להיות קשור לחג המולד, ישו, חנוכה או מזג אוויר חורפי. חודש דצמבר אומר משהו אחד - "מלחמת הכוכבים". השבוע דיסני שחררו את שמו של הפרק השמיני שיהיה סרט ההמשך ל"כוח מתעורר" שיצא בדצמבר 2015. השם נחשף הוא "The Last Jedi" השם הונח על רקע המילים המוכרת Star Wars בכיתוב אדום (ששונה מהצהוב המוכר)  והתיאוריות התחילו להשתולל. האם מדובר על ריי, האם מדובר על לוק (שהוזכר כג'דיי האחרון בכתוביות הפתיחה של פרק 7), אי אפשר לדעת האם מדובר ב Jedi כיחיד או כרבים. גם משמעות הכיתוב האדום ניתנת לפרשנות, האם מדובר בפרק שיהיה כואב במיוחד? זאת בדומה ל"נקמת הסית" שגם היה כתוב באדום?

בינתיים, עוד מוקדם מידי לדעת נחכה לטריילר הראשון שיגיע מתישהו כדי לשפוך קצת אור על השם החדש.


נתי אקב

בן 29, גיק הייטקיסט קלאסי. חובב סרטים באופן מושבע. אוהב כל סרט טוב ללא הבדלי אולפן, במאי ושחקנים. שונא שמייקל ביי הורס את הילדות שלי ואת הפריקוולים שהשמידו את מלחמת הכוכבים


קישור קבוע